Siłownia dla mózgu. Jak wytrenować intelekt

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 13:50
– Chodzi o to, żeby próbować czegoś nowego, wyjść poza strefę komfortu i zrobić coś, co wymaga od nas myślenia – mówiła psycholog i neurokognitywistka Paulina Mechło.
Audio
  • Siłownia dla mózgu. Jak wytrenować intelekt (Strefa prywatna/Czwórka)
Chciałbyś wykorzystać lato do poprawy swojej pamięci i koncentracji? Proponujemy prostą instrukcję obsługi treningu intelektu (zdj. ilustracyjne)
Chciałbyś wykorzystać lato do poprawy swojej pamięci i koncentracji? Proponujemy prostą instrukcję obsługi treningu intelektu (zdj. ilustracyjne)Foto: dierk schaefer/flickr/CC BY-SA 2.0

Badacze mówią, że neuronów w mózgu jest tyle, ile gwiazd na niebie. Mieści się w nim wiele różnych struktur związanych z rozmaitymi rodzajami pamięci. Choć to bardzo skomplikowany i wciąż nie do końca poznany mechanizm, można poddać go prostym ćwiczeniom, które poprawią naszą koncentrację i zdolność zapamiętywania.

Paulina Mechło, autorka m.in. książek "SuperPamięć w 31 dni" i "Trening intelektu", opowiadała w Czwórce o sposobach na skuteczne trenowanie intelektu, zwracając uwagę m.in. na to, dlaczego musimy przerwać ćwiczenia, gdy idzie nam zbyt dobrze.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Paulina Mechło (psycholog i neurokognitywistka)

Data emisji: 19.07.2016

Godzina emisji: 20.10

mc/kul

Czytaj także

Mięso z probówki - stworzymy hamburgera doskonałego?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 09:29
Istnieje prawdopodobieństwo, że mięso z probówki w przyszłości może zastąpić na naszych talerzach tradycyjne kotlety.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oko zdradza sekrety mózgu - można to badać

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 12:28
80 procent przekazu trafia do mózgu właśnie przy pomocy oczu. Okazuje się, że to klucz do wielu sekretów, przede wszystkim dla specjalistów od marketingu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacek Karpiński. Co wiemy o polskim Stevie Jobsie?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 18:50
- Był wybitnym informatykiem, całkowicie oddanym swojej pasji. Niestety nie znał się na biznesie, nie był też kompatybilny z epoką PRL - mówi Piotr Lipiński, autor książki "Geniusz i świnie" o Jacku Karpińskim.
rozwiń zwiń