Gdy nie można odpocząć. Życie z pracoholizmem

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 16:24
Mówią, że bez pracy nie ma kołaczy, a co jeśli staje się ona obsesją? Co jeśli myśl o powrocie do niej przesłania nam weekendy i urlopy?
Niektórzy specjaliści twierdzą, że pracoholizm to choroba XXI wieku
Niektórzy specjaliści twierdzą, że pracoholizm to choroba XXI wiekuFoto: pixabay/andreas160578

Pracoholik bardzo często utożsamiany jest z człowiekiem silnym, ambitnym, wytrwale dążącym do celu. Tymczasem gdy praca się kończy traci sens życia, czuje ciągłe rozdrażnienie i napięcie. To pozornie banalne uzależnienie zbiera swoje żniwa m.in. w dalekiej Japonii gdzie pracuje się od wczesnego rana do późnego wieczora. Statystyki alarmują też, że Polacy należą do jednych z najdłużej pracujących obywateli Europy.

Jakie są przyczyny pracoholizmu i jak to jest być w związku z osobą, która cierpi na to uzależnienie? Między innymi o tym porozmawiamy z Aleksandrą Figurą, psychologiem i psychoterapeutką z Centrum probalans.

***

Na "Strefę Prywatną" zapraszamy we wtorek (6.09) w godz. 20.05-21.50. Audycję prowadzi Jakub Jamrozek.

jsz/kul

Czytaj także

Jak osiągnąć życiową równowagę?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 10:22
Praca, dom, przyjaciele, rodzina - jak znaleźć czas na to wszystko, jak się nie pogubić między życiem prywatnym, a zawodowym?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekshibicjonizm w sieci. Co i czemu pokazujemy światu?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 10:33
W dobie internetu ekshibicjonista to nie tylko stereotypowy "mężczyzna w czarnym płaszczu". Świat wirtualny skłania nas do różnych form ujawniania tego, co prywatne.
rozwiń zwiń