Rób, co lubisz. Bądź szczęśliwa!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 09:36
Okazuje się, że istnieją dość proste sposoby, by przestać narzekać, uszczęśliwiać wszystkich na siłę i udowadniać, że jest się niezastąpioną. Psycholog Ewa Marchlak podpowiada jak zmienić coś w swoim życiu.
Audio
  • Psycholog Ewa Marchlak podpowiada jak żyć dobrze z samą sobą, zadbać o siebie fizycznie i psychicznie (Strefa Prywatna/Czwórka)
Jak żyć dobrze z samą sobą, zadbać o siebie fizycznie i psychicznie?
Jak żyć dobrze z samą sobą, zadbać o siebie fizycznie i psychicznie?Foto: pixabay.com/domena publiczna

- Moim zdaniem być szczęśliwym i zadowolonym z życia to działać w zgodzie ze sobą - mówi  gość Czwórki. - Często otoczenie, bliscy zmuszają nas do działania w sytuacjach, których nie chcemy. Często my kobiety same wpędzamy się w role. Być szczęśliwym to robić to, co nam sprawia przyjemność, na tym się skupiać - jest to możliwe - wyjaśnia.

Ewa Marchlak Być szczęśliwym to robić to, co nam sprawia przyjemność, na tym się skupiać - jest to możliwe

Psycholog zwraca uwagę na typ kobiet-cierpiętnic, które biorą na siebie wszystko, dużo za dużo, uważają, że są niezastąpione i nie pozwalają sobie pomóc, czują się skrzywdzone i wykorzystywane, ale same też nie proszą o pomoc.

Ewa Marchlak podpowiada jak tworzyć związki partnerskie, jakie kobiety wychodzą z domów rodzinnych, zdradza też 5 sposobów na to, żeby człowiekowi było w życiu dobrze oraz tłumaczy czemu jej konferencja adresowana jest do pań, które chcą zmienić swe życie.

***

Tytuł audycji: "Strefa Prywatna"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Ewa Marchlak (kiedyś brokerka, dziś psycholog, absolwentka Szkoły Liderek, organizatorka Konferencji dla Kobiet "Dobrze mi")

Data emisji: 19.10.2016

Godzina emisji: 20.07

pj/jsz

Czytaj także

(Nie)grzeczne dzieci chcą zasad, granic i miłości

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 17:24
- Grzeczność dla każdego jest czymś innym, bo mamy różne normy, różne zasady, według których chcemy wychowywać dzieci - mówi Małgorzata Bajko, psychoterapeutka, współautorka książki "(Nie)grzeczni". - Na pewno dziś słowo "niegrzeczność" jest nadużywane - dodaje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

NLP - jest wszędzie, gdzie w grę wchodzi umysł

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 15:02
NLP czyli neurolingwistyczne programowanie to dla niektórych pseudonauka i sposób na łatwy zarobek. Dla innych to techniki, które mogą wpływać na myślenie oraz zachowanie i bywają pomocne w życiu codziennym.
rozwiń zwiń