Michalina Wisłocka na srebrnym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 12:42
"Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" to najnowszy film w reżyserii Marysi Sadowskiej, który na ekrany kin wchodzi już 27 stycznia. W rolę rewolucyjnej ginekolożki wcieliła się Magdalena Boczarska.
Audio
  • "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" - film o legendarnej seksuolożce (Stacja Kultura/Czwórka)
Michalina Wisłocka
Michalina Wisłocka Foto: TVP/PAP

U boku Magdaleny Boczarskiej w "Sztuce kochania. Historii Michaliny Wisłockiej" pojawią się także Eryk Lubos, Piotr Adamczyk, Danuta Stenka, Borys Szyc, Justyna Wasilewska oraz Katarzyna Kwiatkowska. - W PRL-u to był temat który nie istniał. Wydawał się niepoważny. Jakiekolwiek merytoryczne pogłębione, akademickie rozmowy o seksie traktowane były jak żart - mówiła aktorka w rozmowie z Kają Zemłą. - Michalina Wisłocka musiała stoczyć walkę, żeby udowodnić, że jest poważną specjalistką i lekarką - wyjaśniała.

Sprawdź także:
orły 2016 laureaci PAP 1200x660.jpg
Filmowy wyścig po Orły. Na kogo czekają statuetki?

Wydana w latach 70 "Sztuka kochania" uchodziła za materiał szokujący, jednak jeszcze więcej emocji budziło prywatne życie Wisłockiej. - Podczas pracy nad filmem ciągle okazywało się, jak różne kwestie "Sztuki kochania" i jej historii są ciągle aktualne. Ten temat do dziś nie został załatwiony - mówił producent Krzysztof Terej.

A dlaczego twórcy filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" uważają go za wyjątkowy w polskiej kinematografii? Tego dowiecie się z nagrania audycji, w której przypomnieliśmy także rozmowę z Konradem Szołajskim autorem książki "Wisłocka, czyli jak to ze Sztuką kochania było". Jaką miała osobowość najpopularniejsza polska seksuolożka?

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Data emisji: 12.01.2016

Godzina emisji: 10.15

jsz/kd

Czytaj także

"Szczęście świata". Film zrodzony z tęsknoty

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 18:29
Tak o swoim nowym obrazie mówi reżyser Michał Rosa. Na ekrany kin wchodzi już 23 grudnia, a w Czwórce przekonujemy, dlaczego warto się na niego wybrać w te święta. Gdzie i kiedy toczy się akcja "Szczęścia świata"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michalina Wisłocka. Kulisy "Sztuki kochania"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 13:00
- Było trzech reżyserów jawnego sprzeciwu wobec wydania "Sztuki kochania". Wśród nich partyjni cenzorzy, którzy uważali, że Polacy powinni żyć przykładnie i ciężko pracować oraz ginekolodzy, którzy Wisłockiej po prostu zazdrościli - przekonuje Konrad Szołajski, autor książki "Wisłocka, czyli jak to ze Sztuką kochania było".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe kino niemieckie? "Bezbłędne artystycznie"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 14:50
- Mamy nadzieję, że Tydzień Filmu Niemieckiego zmieni wyobrażenie o kinematografii naszego sąsiada. Zwłaszcza, że udowodnimy, że niemieccy filmowcy posiadają olbrzymie poczucie humoru - przekonuje Renata Prokurat z Goethe-Institut.
rozwiń zwiń