X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michalina Wisłocka na srebrnym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 12:42
"Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" to najnowszy film w reżyserii Marysi Sadowskiej, który na ekrany kin wchodzi już 27 stycznia. W rolę rewolucyjnej ginekolożki wcieliła się Magdalena Boczarska.
Audio
  • "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" - film o legendarnej seksuolożce (Stacja Kultura/Czwórka)
Michalina Wisłocka
Michalina Wisłocka Foto: TVP/PAP

U boku Magdaleny Boczarskiej w "Sztuce kochania. Historii Michaliny Wisłockiej" pojawią się także Eryk Lubos, Piotr Adamczyk, Danuta Stenka, Borys Szyc, Justyna Wasilewska oraz Katarzyna Kwiatkowska. - W PRL-u to był temat który nie istniał. Wydawał się niepoważny. Jakiekolwiek merytoryczne pogłębione, akademickie rozmowy o seksie traktowane były jak żart - mówiła aktorka w rozmowie z Kają Zemłą. - Michalina Wisłocka musiała stoczyć walkę, żeby udowodnić, że jest poważną specjalistką i lekarką - wyjaśniała.

Sprawdź także:
orły 2016 laureaci PAP 1200x660.jpg
Filmowy wyścig po Orły. Na kogo czekają statuetki?

Wydana w latach 70 "Sztuka kochania" uchodziła za materiał szokujący, jednak jeszcze więcej emocji budziło prywatne życie Wisłockiej. - Podczas pracy nad filmem ciągle okazywało się, jak różne kwestie "Sztuki kochania" i jej historii są ciągle aktualne. Ten temat do dziś nie został załatwiony - mówił producent Krzysztof Terej.

A dlaczego twórcy filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" uważają go za wyjątkowy w polskiej kinematografii? Tego dowiecie się z nagrania audycji, w której przypomnieliśmy także rozmowę z Konradem Szołajskim autorem książki "Wisłocka, czyli jak to ze Sztuką kochania było". Jaką miała osobowość najpopularniejsza polska seksuolożka?

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Data emisji: 12.01.2016

Godzina emisji: 10.15

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Szczęście świata". Film zrodzony z tęsknoty

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 18:29
Tak o swoim nowym obrazie mówi reżyser Michał Rosa. Na ekrany kin wchodzi już 23 grudnia, a w Czwórce przekonujemy, dlaczego warto się na niego wybrać w te święta. Gdzie i kiedy toczy się akcja "Szczęścia świata"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michalina Wisłocka. Kulisy "Sztuki kochania"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 13:00
- Było trzech reżyserów jawnego sprzeciwu wobec wydania "Sztuki kochania". Wśród nich partyjni cenzorzy, którzy uważali, że Polacy powinni żyć przykładnie i ciężko pracować oraz ginekolodzy, którzy Wisłockiej po prostu zazdrościli - przekonuje Konrad Szołajski, autor książki "Wisłocka, czyli jak to ze Sztuką kochania było".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe kino niemieckie? "Bezbłędne artystycznie"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 14:50
- Mamy nadzieję, że Tydzień Filmu Niemieckiego zmieni wyobrażenie o kinematografii naszego sąsiada. Zwłaszcza, że udowodnimy, że niemieccy filmowcy posiadają olbrzymie poczucie humoru - przekonuje Renata Prokurat z Goethe-Institut.
rozwiń zwiń