Korporacyjne tabu. O czym nie rozmawiamy w pracy?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2017 10:43
Typowa polska hipokryzja korporacyjna polega na tym, że "wszyscy wiedzą" i plotkują na potęgę, ale nikt się nie zdradza.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pressmaster/Shutterstock.com

Wśród "tajemnic poliszynela" są informacje, kto z kim w firmie sypia - szczególnie, gdy rzecz dotyczy przełożonych i ich podwładnych oraz związanych z tym awansów i podwyżek. Podobno Polacy mniej kryją się ze swoimi romansami w pracy, niż z wysokością otrzymanej premii. W niektórych firmach bycie buddystą czy wyznawcą jakiegoś egzotycznego kultu jest jak najbardziej "trendy", ale lepiej nie poruszać tematu praktyk religijnych. Wszyscy starają się być młodzi, zdrowi, wysportowani, piękni i zadowoleni, więc choroby są passé.

O tym jakie są tematy tabu w korporacjach i na czym polegają korporacyjne gry porozmawiamy z Adamem Dębowskim z Instytutu Liderów Zmian, autorem książki "60 sekund by zarządzać lepiej".

***

Na "Strefę Prywatną" w poniedziałek (22.05) w godzinach od 20.05 do 22.00 zaprasza Jakub Jamrozek.

jsz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pracujesz w korporacji? Wykorzystaj to!

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 19:07
– To był dla mnie bardzo ważny czas – mówiła Irena Bieguńska o pracy w korporacji, z której odeszła, by założyć własną firmę zajmującą się rękodziełem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z deszczu pod rynnę, czyli o pułapkach w nowej pracy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 19:43
Z badań przeprowadzonych przez BIG Info Monitor wynika, że 35 proc. ankietowanych ma w tegorocznych planach zmianę pracodawcy. - Wszelkie zmiany pracy, podwyżki czy awanse są dla Polaków bardzo ważne. Jeśli zatem widzimy, że warunki są dobre ku temu, by coś zrobić z naszym życiem, robimy to - mówiła w Czwórce Halina Kochalska z BIG.
rozwiń zwiń