Behawiorysta zwierząt. "Rehabilitujemy ich psychikę"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 12:20
- Mało kto wie, że psy rodzą się z umiejętnością dostrzegania zmian w ludzkiej mimice. To są jedyne zwierzęta, które związały swój los z człowiekiem i przeszły tak potężny skok ewolucyjny - przekonuje Aneta Awtoniuk, behawiorystka i zoopsycholożka.
Audio
  • Wszystko co powinieneś wiedzieć o życiu z czworonogiem - rozmowa z behawiorystką Anetą Awtoniuk (Strefa Prywatna/Czwórka)
Behawiorysta pomaga nawiązać właścicielowi zdrową relację z jego podopiecznym (zdj. ilustracyjne)
Behawiorysta pomaga nawiązać właścicielowi "zdrową" relację z jego podopiecznym (zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/Olena Yakobchuk

Aneta Awtoniuk Behawiorysta zwierząt to specjalista od zachowań. Ktoś, kto wie, jak w danej sytuacji zwierzę powinno zareagować

Zaproszona przez Czwórkę specjalistka podkreśla, że każda zmiana zachowania zwierzęcia zaczyna się od zmiany zachowania jego opiekuna. - Pies czy kot sam z siebie nic nie zrobi. Zwierzęta, które wychowujemy od maleńkości, są naszymi lustrami - wyjaśnia behawiorystka. 

Aneta Awtoniuk zdradza także, czy zwierzęta mają świadomość i jak ona wpływa na ich zachowanie.

Czytaj także
pies 1200 free.jpg
Szkolenie psów. "Socjalizacja poprzez zabawę"

Dlaczego pies goni za własnym ogonem? Dlaczego kot ziewa, chociaż wcale nie jest zmęczony? Jak wygląda życie emocjonalne zwierząt? Czy przeżywają wszystko bardziej niż my? Jak lepiej je zrozumieć i z nimi współpracować? Jakie zwierzę dobrać do rodziny? O tym także mówimy w audycji.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Aneta Awtoniuk (behawiorystka i zoopsycholożka)

Data emisji: 3.07.2017

Godzina emisji: 20.05

kul/jsz

Czytaj także

Jak budować charakter dziecka? "Wychowaniem bliskości"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 10:40
- Ani stresowe, ani bezstresowe wychowanie nie zadziałało. Teraz jest nowa metoda, która polega na tym, by być blisko z dzieckiem i starać się zrozumieć jego emocje, ale też pamiętać o konsekwencji i dyscyplinie - wyjaśnia Sylwia Sitkowska z Przystani Psychologicznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Coaching. "To nie tylko życiowe wsparcie!"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 14:00
- Coaching to nie są spędy motywacyjne. To relacja jednej osoby z drugą, ewentualnie coacha z pewnym homogenicznym zespołem. Wtedy ma to sens - przekonuje Robert Grzybek, autor książki "Coaching odczarowany".
rozwiń zwiń