Skąd bierze się współczesny kryzys wartości?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 12:19
- Krysys wartości dotyczy również ludzi, którzy przeżyli wiele w swoim życiu, ale we współczesnych czasach czują się zagubieni. Brakuje im wypracowanego systemu wartości, którym kierowaliby się w życiu - mówił Krzysztof Liegmann, trener i mówca motywacyjny.
Audio
  • Jak zbudować system pozytywnych wartości? Gdzie szukać autorytetów? (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ FCSCAFEINE

szczęście radość FREE 1200_660.jpg
Szczęście to docenianie tego, co tu i teraz

- Wartości buduje się dzięki osobom, które poznajemy oraz sytuacjom, których doświadczamy. One ukształtowały to, kim teraz jesteśmy, podpowiadały jak rozwiązywać nasze problemy i zachowywać się w określonych sytuacjach - opowiadał, twórca firmy Architekci Umysłu. - Współcześnie przeżywamy kryzys autorytetów. Ludzie nie wiedzą kto jest dla nich wzorem, za kim powinni pójść, od kogo czerpać kierunek - wyjaśniał na antenie Czwórki.

Autorytety istnieją, ale większość z nas do nich nie dociera. Modelowymi postaciami w naszym życiu stają się bohaterowie filmów i sitcomów Krzysztof Liegmann

Gdzie szukać autorytetów? Jak budować indywidualny katalog wartości? Na ten temat rozmawialiśmy z autorem książki "Życie i 101 przyjaciół" Krzysztofem Liegmannem, trenerem i mówcą motywacyjnym. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Krzysztof Liegmann, twórca i pomysłodawca firmy Architekci Umysłu, trener i mówca motywacyjny, autor książki "Życie i 101 przyjaciół"

Data emisji: 3.04.2018

Godzina emisji: 20.07

ac/kd

Czytaj także

Chcesz odnieść sukces w życiu? Naucz się przemawiać!

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 10:00
- Przemowy publiczne to najwyższa forma komunikacji. Jeśli ktoś potrafi to robić, nie ma żadnych problemów z porozumiewaniem się z ludźmi - przekonuje mówca Artur Sójka i podpowiada, jak to robić skutecznie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Myślenie lateralne. Czym jest i jak je rozwijać?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 15:27
To jedna z najbardziej niedocenianych, a jednocześnie najcenniejszych umiejętności - dzięki niej można zmienić sposób postrzegania świata, wpadać na niezwykłe pomysły i proponować nieoczekiwane rozwiązania w pozornie patowej sytuacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sztuka prowadzenia sporów w książce "Negocjacyjne zoo"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 10:43
- Każdy z nas jest w pewnien sposób zezwierzęcony. Intencją "Negocjacyjnego zoo" było nadanie ludziom cech zwierzęcych, aby łatwiej było ich rozpoznać - opowiadał na antenie Czwórki autor książki Grzegorz Załuski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak być skutecznym w komunikacji? Pomoże sztuka autokreacji

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 14:04
- Żyjemy w czasach, kiedy z domu nie wynosi się kindesztuby. Młody człowiek wchodząc w środowisko biznesowe musi błyskawicznie nauczyć się pewnych zachowań. Widać potem, że te zachowania są nienaturalne i wyuczone - mówił Waldemar Dziwniel z Fabryki Motywacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy kryzysy nam służą?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 16:55
Doświadczamy ich – w relacjach, w pracy zawodowej. Mówi się o kryzysach związku, wiary, zdrowia, wieku średniego.
rozwiń zwiń