X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak być skutecznym w komunikacji? Pomoże sztuka autokreacji

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 14:04
- Żyjemy w czasach, kiedy z domu nie wynosi się kindesztuby. Młody człowiek wchodząc w środowisko biznesowe musi błyskawicznie nauczyć się pewnych zachowań. Widać potem, że te zachowania są nienaturalne i wyuczone - mówił Waldemar Dziwniel z Fabryki Motywacji.
Audio
  • Jak wykorzystać warsztat aktora w codziennej komunikacji? (Strefa prywatna/Czwórka)
Waldemar Dziwniel, Jakub Jamrozek
Waldemar Dziwniel, Jakub JamrozekFoto: czwórka

mężczyzna dżentelmen krawiec 1200.jpg
Męskość? "Mierzy się ją od głowy do stóp"

Pomocne może okazać się wyuczenie określonych zachowań, które pomogą nam w codziennej komunikacji. Wiele narzędzi, które jesteśmy w stanie wykorzystać zawiera np. warsztat aktorski. Jak wykorzystać go w praktyce, żeby nasza komunikacja z innymi ludźmi była prostsza?  Zawodowy aktor i trener Waldemar Dziwniel przekonywał, że nie chodzi o udawanie kogoś, kim się nie jest, lecz o opanowanie określonych umiejętności.

- Udawanie czegokolwiek przez wcześniejszego przygotowania jest od początku skazane na porażkę. Istnieją jednak pewne części warsztatu aktora, których wykorzystywanie w codziennym życiu bardzo się przydaje. Jednym z częściej lekceważonych narzędzi, zwłaszcza w pracy osób publicznych jest poprawna wymowa. Jej brak sprawia, że ludzie nie są w stanie zrozumieć się nawzajem - przekonywał.

Waldemar Dziwniel W komunikacji nie chodzi tylko o to, żeby zaznaczyć swoją obecność. Gra aktorska uczy m.in. współpracy z partnerem. Uczy słuchania i reagowania na to, co chce nam przekazać rozmówca

Co sprawia największe problemy w komunikacji z innymi ludźmi? Czy warsztat aktorski można wykorzystać w codziennym życiu? Jak to zrobić i czy wpłynie to pozytywnie na kontakty z innymi ludźmi? Ile może o nas powiedzieć nasz strój? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Waldemar Dziwniel, trener, zawodowy aktor, założyciel firmy doradczo-szkoleniowej Fabryka Motywacji. 

Data emisji: 28.02.2018

Godzina emisji: 20.05

ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztuka prowadzenia sporów w książce "Negocjacyjne zoo"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 10:43
- Każdy z nas jest w pewnien sposób zezwierzęcony. Intencją "Negocjacyjnego zoo" było nadanie ludziom cech zwierzęcych, aby łatwiej było ich rozpoznać - opowiadał na antenie Czwórki autor książki Grzegorz Załuski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie z zaburzeniem afektywnym to ciągła praca"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 16:20
- Przez wiele lat sądziłem, że zmagam się z depresją. Jak wiele osób z chorobą afektywną dwubiegunową do lekarza trafiłem w tzw. "epizodzie depresyjnym". Kiedy epizody zaczęły się powtarzać, zostały mi przepisane leki, które miały pomóc w walce z depresją - mówił współautor książki "Złap równowagę" Piotr Bucki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebezpieczne skutki depresji. Jak z nią walczyć?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 15:05
Szacuje się, że w Polsce żyje ok 1,5 mln osób dotkiętych depresją. Zachorować może każdy: bez względu na wiek, płeć, status społeczny, czy sytuację życiową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"A może nie ma się czego bać?" Co leży u źródła współczesnych lęków?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 21:00
- Źródłem lęku jest nasza wyobraźnia. Często pojawia się on pod wpływem sytuacji stresowych, ale nie same sytuacje budzą w nas lęk, lecz to, w jaki sposób je przetwarzamy - wyjaśniał prof. Leszek Mellibruda.
rozwiń zwiń