Jak być skutecznym w komunikacji? Pomoże sztuka autokreacji

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 14:04
- Żyjemy w czasach, kiedy z domu nie wynosi się kindesztuby. Młody człowiek wchodząc w środowisko biznesowe musi błyskawicznie nauczyć się pewnych zachowań. Widać potem, że te zachowania są nienaturalne i wyuczone - mówił Waldemar Dziwniel z Fabryki Motywacji.
Audio
  • Jak wykorzystać warsztat aktora w codziennej komunikacji? (Strefa prywatna/Czwórka)
Waldemar Dziwniel, Jakub Jamrozek
Waldemar Dziwniel, Jakub JamrozekFoto: czwórka

mężczyzna dżentelmen krawiec 1200.jpg
Męskość? "Mierzy się ją od głowy do stóp"

Pomocne może okazać się wyuczenie określonych zachowań, które pomogą nam w codziennej komunikacji. Wiele narzędzi, które jesteśmy w stanie wykorzystać zawiera np. warsztat aktorski. Jak wykorzystać go w praktyce, żeby nasza komunikacja z innymi ludźmi była prostsza?  Zawodowy aktor i trener Waldemar Dziwniel przekonywał, że nie chodzi o udawanie kogoś, kim się nie jest, lecz o opanowanie określonych umiejętności.

- Udawanie czegokolwiek przez wcześniejszego przygotowania jest od początku skazane na porażkę. Istnieją jednak pewne części warsztatu aktora, których wykorzystywanie w codziennym życiu bardzo się przydaje. Jednym z częściej lekceważonych narzędzi, zwłaszcza w pracy osób publicznych jest poprawna wymowa. Jej brak sprawia, że ludzie nie są w stanie zrozumieć się nawzajem - przekonywał.

Waldemar Dziwniel W komunikacji nie chodzi tylko o to, żeby zaznaczyć swoją obecność. Gra aktorska uczy m.in. współpracy z partnerem. Uczy słuchania i reagowania na to, co chce nam przekazać rozmówca

Co sprawia największe problemy w komunikacji z innymi ludźmi? Czy warsztat aktorski można wykorzystać w codziennym życiu? Jak to zrobić i czy wpłynie to pozytywnie na kontakty z innymi ludźmi? Ile może o nas powiedzieć nasz strój? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Waldemar Dziwniel, trener, zawodowy aktor, założyciel firmy doradczo-szkoleniowej Fabryka Motywacji. 

Data emisji: 28.02.2018

Godzina emisji: 20.05

ac


Czytaj także

Sztuka prowadzenia sporów w książce "Negocjacyjne zoo"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 10:43
- Każdy z nas jest w pewnien sposób zezwierzęcony. Intencją "Negocjacyjnego zoo" było nadanie ludziom cech zwierzęcych, aby łatwiej było ich rozpoznać - opowiadał na antenie Czwórki autor książki Grzegorz Załuski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Życie z zaburzeniem afektywnym to ciągła praca"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 16:20
- Przez wiele lat sądziłem, że zmagam się z depresją. Jak wiele osób z chorobą afektywną dwubiegunową do lekarza trafiłem w tzw. "epizodzie depresyjnym". Kiedy epizody zaczęły się powtarzać, zostały mi przepisane leki, które miały pomóc w walce z depresją - mówił współautor książki "Złap równowagę" Piotr Bucki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niebezpieczne skutki depresji. Jak z nią walczyć?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 15:05
Szacuje się, że w Polsce żyje ok 1,5 mln osób dotkiętych depresją. Zachorować może każdy: bez względu na wiek, płeć, status społeczny, czy sytuację życiową.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"A może nie ma się czego bać?" Co leży u źródła współczesnych lęków?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 21:00
- Źródłem lęku jest nasza wyobraźnia. Często pojawia się on pod wpływem sytuacji stresowych, ale nie same sytuacje budzą w nas lęk, lecz to, w jaki sposób je przetwarzamy - wyjaśniał prof. Leszek Mellibruda.
rozwiń zwiń