Chcesz odnieść sukces w życiu? Naucz się przemawiać!

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 10:00
- Przemowy publiczne to najwyższa forma komunikacji. Jeśli ktoś potrafi to robić, nie ma żadnych problemów z porozumiewaniem się z ludźmi - przekonuje mówca Artur Sójka i podpowiada, jak to robić skutecznie.
Audio
  • Jak mówić, by cię usłyszano i zrozumiano? (Strefa Prywatna/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: F8 studio/Shutterstock.com

Artur Sójka W trakcie przemowy nie radzę żartować z publiczności, nie radzę żartować z płci przeciwnej, nie radzę żartować z innych zawodów. Jeżeli żartujemy - to z siebie

Komunikacyjne kompetencje to ważne narzędzie w budowaniu zawodowej pozycji. - Większość osób, która przychodzi do mnie po pomoc, wcale nie chce zostać świetnymi mówcami. Oni przychodzą po to, by nie stresować i być asertywnym w kontaktach z szefem albo ze współpracownikami. Przychodzą po ty, by efektywnie zarządzać zespołem albo... awansować - wyjaśnia gość Czwórki.

Jak, kiedy i dla kogo powstały Kluby Toastmasters? Czy ich członkowie uczą się wznosić toasty i w jaki sposób umiejętności oratorskie mogą przełożyć się na sukces osobisty? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Czytaj także
asertywność rozmowa 663.jpg
Asertywność, czyli zdrowe odmawianie

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Artur Sójka (mówca, mentor w Klubie Toastmasters)

Data emisji: 29.03.2017

Godzina emisji: 20.05

kul/kd

Czytaj także

Uniwersalny język - dlaczego wciąż nie istnieje?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 15:20
W historii kilkakrotnie próbowano stworzyć język, którym posługiwaliby się wszyscy ludzie. Ostatnio miało być to Esperanto.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grafologia. Charakter pisma jest jak odcisk palca

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 16:06
- W piśmie wyrażamy siebie i naszą osobowość. Co ciekawe, kiedy my się zmieniamy, rozwijamy, nasz charakter pisma ewoluuje wraz z nami - tłumaczyła dr Zuzanna Górska-Kanabus.
rozwiń zwiń