X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jestem mamy i taty. Mimo waszego rozwodu

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 10:59
- Zdarza się tak, że ludzie, którzy kochają swoje dziecko, robią rzeczy, które mu szkodzą - mówi Jarosław Żyliński, psycholog. - W pełnej emocji przepychance rozwodowej potrafią zapomnieć, czego dziecko potrzebuje i rozgrywać grę ze sobią - dodaje. 
Audio
  • Jarosław Żyliński opowiada o alienacji rodzicielskiej (Strefa Prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Oksana Mizina/Shutterstock

Alienacja rodzicielska to wyrafinowana forma przemocy wobec dzieci. Corocznie do rzecznika Praw Dziecka napływa blisko 50 tysięcy spraw. Niemal połowa z nich dotyczy kwestii związanych z wikłaniem dziecka w konflikt okołorozwodowy. Alienacja rodzicielska to nie tylko fizyczne odseparowywanie dziecka od drugiego rodzica, ale także wiele szkodliwych oddziaływań na jego psychikę.

 - Przy rozwodzie jest bardzo dużo emocji, a tam gdzie są emocje to czasami logika wysiada, rozum wysiada i dzieją się różne rzeczy - mówi gość Beaty Kwiatkowskiej.- Gdyby ci rodzice mieli dostęp do świadomości, tego co robią, prawdopodobnie by się zatrzymali, ale bardzo często te emocje są tak silne, że brakuje im kontaktu z samymi sobą - wyjaśnia.

Jarosław Żyliński Dziecko jest zawsze świadkiem rozwodu. Nawet jeśli rodzice nie kłócą się, nie rozmawiają przy dziecku, to jednak poziom emocji, zmiana sposobów działania rodziców, oddziałuje na dzieci 

Jarosław Żyliński podkreśla, że w sytuacji rozwodu dorośli muszą zająć się sami sobą, spróbować wyleczyć sytuację, posprzątać. Zanim to jednak nastąpi niektórzy, świadomie lub nie, wpadają w pułapkę alienacji rodzicielskiej - ktoś silniejszy niszczy kogoś słabszego. Jak zapobiec tego typu sytuacjom? Jak wygląda graficznie układ relacji w rodzinie? Jak pomóc, a nie szkodzić dziecku, gdy rozstajemy się z partnerem?

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Jarosław Żyliński (psycholog)

Data emisji: 11.06.2018

Godzina emisji: 20.09

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Telefon zaufania. Błaha rozmowa, wstęp do prawdziwych uczuć

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 11:00
Zamiast spojrzenia w oczy jest przejmujący głos, zamiast obecności psychologa - wolontariusz. Telefon zaufania to wciąż aktywna sieć, która umożliwia kontakt pomiędzy kimś, kto potrzebuje pomocy, a kimś, kto powinien go wesprzeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mitomania. Gdy ludzie kłamią, by kłamać

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 08:30
Mitomania to przypadłość osób, które kłamią całkowicie bez powodu, tworząc swoją alternatywną, inną od prawdziwej, rzeczywistość. - Mitoman kłamie bez obawy, bez lęku, najczęściej na swój temat - wyjaśnia Czwórkowa prowadząca. 
rozwiń zwiń