X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie po życiu. Jak stworzyć swoją historię na nowo?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 13:00
Opuszczając zakład karny obawiają się, czy dadzą sobie radę na wolności i podołają wyzwaniom, jakie postawi przed nim świat, który często zamiast wspierać - stygmatyzuje.
Audio
  • Na kogo może liczyć osoba opuszczająca zakład karny? (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Free-Photos/Pixabay

- Najtrudniejszy jest tzw. powrót do normalnego życia. Dopasowanie się do norm obowiązujących w społeczeństwie, zwłaszcza przez tych, którzy odsiadywali długi wyrok. W dzisiejszych czasach, kiedy rzeczywistość zmienia się bardzo szybko jest to wyjątkowo trudne - mówiła Emilia Grzybicka specjalistka ds. projektów w Fundacji Obiektywna.

- Dla osób opuszczających zakłady karne bardzo ważny jest szybki powrót na rynek pracy. Oprócz tego, że zapewnia przypływ gotówki, to stabilizuje rytm życia, nadaje mu cel - uzupełniała prezes fundacji Paulina Kuczma, tegoroczna finalistka plebiscytu Nieprzeciętni w Czwórce. 

Goszczące w studiu ekspertki wyjaśniały na czym polegają trudności związane z powrotem na rynek pracy, jakiego wsparcia potrzebują osoby powracające na wolność i w jaki sposób przełamać negatywne stereotypy na temat osób karanych. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Paulina Kuczma (wolontariuszka w Fundacji Sławek, założycielka studenckiej grupy Resokreakcja, autorka akcji społecznej #nieskreślam, finalistka Plebiscytu NIEPRZECIĘTNI 2018, prezes Fundacji Obiektywna), Emilia Grzybicka (specjalistka ds. projektów w Fundacji Obiektywna)

Data emisji: 30.07.2018

Godzina emisji: 20.07

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobre uczynki po polsku. Jak pomagamy?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 11:00
- Myślę, że powinniśmy odróżnić dobro od poświęcenia. Kiedy dobro płynie z nam samych nie jest obciążeniem. Wtedy jest to przyjemność zarówno dla nas, jak i dla osoby, której pomagamy - wyjaśniał dr Tomasz Sobierajski z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mapowanie myśli - zaawansowany kalendarz w twojej głowie

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 11:00
Mapowanie myśli jest metodą przechowywania, organizowania, określania priorytetów, uczenia się, przypominania i zapamiętywania informacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarne owce w rodzinie - niedoceniana inność

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 13:30
Czuję się jak piąte koło u wozu, niepotrzebnym, najgorszym członkiem rodziny czy grupy, którą kompromituję swoim zachowaniem i zawsze pakuję się w tarapaty - mówią o sobie "czarne owce". 
rozwiń zwiń