Antoni Pawlicki: najtrudniejsze, w tym zawodzie, jest znalezienie swojego miejsca

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 09:57
- Moja babcia była aktorką, moja mama często opowiadała o tym, że jej się wydaje, że aktorzy mają fajne życie. I chyba, z tego wszystkiego zapragnąłem być aktorem - mówi gość Kuby Jamrozka.
Audio
  • Antoni Pawlicki opowiada o aktorstwie, wierze, przyjaźni z księdzem Kaczkowskim i podróżach (Strefa Prywatna/Czwórka)
Antoni Pawlicki
Antoni Pawlicki Foto: Michał Misiorek/Czwórka

Aktorstwo nauczyło go pewności siebie, łatwości nawiązywania kontaktów, szkoła, wraz z babcią uchroniła przed wojskiem. - W szkole było sporo imprezowania, ale chyba tak jest na każdych studiach. Akademia Teatralna to jest miejsce które wciąga w 100 procentach - mówi Antoni Pawlicki, który stołeczną uczelnię ukończył w 2006 roku. - Ja jestem z Warszawy, ale gdy zacząłem studia to ze wszystkimi znajomymi kontakt mi się niemal pourywał, tak to było absorbujące. Tak mnie to wciągnęło - dodaje.

Czytaj także:
para wodospad przygoda woda ograniczenia 1200.jpg
Dlaczego boimy się realizować marzenia?

Gość Czwórki przyznaje, że po wyjściu z uczelni każdego absolwenta czeka zderzenie z zawodem. - Wiadomo, każdy chciałby być Gajosem czy Fryczem, ale najtrudniejsze w tym zawodzie jest znalezienie swojego miejsca i niefrustrowanie się z tego powodu - wyjaśnia. 

Obok aktorstwa Antoni Pawlicki ma wiele różnych pasji: podróże, auta, motocykle to tylko niektóre z nich. Dużo miejsca w jego życiu zajmuje też wiara. - Raz ją tracę, raz odzyskuję. Ona funkcjonuje w moim życiu - opowiada. Przy okazji jednego z filmów dokumentalnych udało mu się poznać i zaprzyjaźnić z księdzem Janem Kaczkowskim. Rozmowy z przyjacielem są z nim do dziś, mówi o wierze i Bogu jako miłości, a także o życiu, jako największej wartości. Jaka była ich relacja? Czemu Antoni Pawlicki wyciszenia po pracy szuka w klasztorach i jak mu się to udaje? Czego uczą go podróże? I jakie ma plany wyjazdowe? 

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Antoni Pawlicki (aktor)

Data emisji: 9.08.2018

Godzina emisji: 20.08

pj/kd

Czytaj także

Czarne owce w rodzinie - niedoceniana inność

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 13:30
Czuję się jak piąte koło u wozu, niepotrzebnym, najgorszym członkiem rodziny czy grupy, którą kompromituję swoim zachowaniem i zawsze pakuję się w tarapaty - mówią o sobie "czarne owce". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aleksytymia, gdy coś czujesz, ale nie wiesz, że to radość

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 10:00
- Aleksytymia to nierozpoznawanie swoich uczuć, jak również uczuć innych osób - wyjaśnia Bianca-Beata Kotoro, psychoseksuolog z Uniwersytetu SWPS. - Bardzo często mylona jest z różnymi jednostkami, jak psychopatia, brak inteligencji emocjonalnej, to kwestia bardzo złożona - dodaje.  
rozwiń zwiń