Najciekawsze jest to, czego jeszcze nie znamy. Jak nie przegapić tego, co ważne?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 15:57
- Tajemniczość życia nadaje mu sens. Gdybyśmy już dziś wiedzieli co stanie się za dwa lata, żylibyśmy tylko tym wydarzeniem - mówił Jacek Walkiewicz, psycholog, trener i mentor, autor książki "Rozmyślnik. Zainspiruj się do działania!".
Audio
  • Szczęśliwe zbiegi okoliczności. Jacek Walkiewicz o tym, jak cieszyć się z tego, co przed nami (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: HQuality / Shutterstock

Marzenia nie są czymś, co jest wykute w kamieniu. Zmieniają się razem z nami Jacek Walkiewicz

Często próbujemy drobiazgowo zaplanować naszą przyszłość, starając się unikać ryzykownych decyzji. Jak przekonywał gość Czwórki, każda nasza decyzja w pewnym stopniu jest obarczona ryzykiem. - Czasem przypadkowa rozmowa może odmienić nasz los. Trudno mi wyobrazić sobie życie bez ryzyka i takie, w którym wiemy, jak potoczą się wypadki i znamy konsekwencje wszystkich naszych decyzji - opowiadał. 

Doświadczenia, które zdobywamy przez całe życie, pokazują nam nową perspektywę. Dzięki nim możemy znaleźć własną drogę Jacek Walkiewicz

W jaki sposób zbiegi okoliczności mogą pozytywnie odmienić nasze życie? Czym jest sukces? Dlaczego nie da się zaplanować całego życia i co dają nam zmiany? Czy warto podejmować ryzyko? M.in. o tym rozmawialiśmy z gościem, psychologiem i mówcą motywacyjnym Jackiem Walkiewiczem. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Jacek Walkiewicz (psycholog, mówca motywacyjny, trener, mentor, autor książki "Rozmyślnik. Zainspiruj się do działania!")

Data emisji: 19.09.2018

Godzina emisji: 20.07

ac/kd

Czytaj także

Twardziele i romantycy. Jacy są dziś mężczyźni?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 09:19
Teorii na temat mężczyzn, ich charakterów i celów jest wiele. Czy dzisiejszy męski świat bardzo różni się od tego sprzed choćby 30 lat? O to zapytaliśmy specjalistkę, Biancę-Beatę Kotoro. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Markę osobistą ma każdy z nas

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 12:25
- Reputacja to tylko element budujący markę osobistą. Nie można między nimi postawić znaku równości - mówi kulturoznawca dr Karol Jachymek z Uniwersytetu SWPS. - Budując markę osobistą należy być prawdziwym - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poliamoria - kiedy kocha się wielu

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 12:37
Ona, on i ten trzeci. A do tego – kilkoro innych. Czy można pożądać wiele osób naraz, kochać je i tworzyć udany związek? 
rozwiń zwiń