X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zachowania kontrproduktywne. Kiedy pracownik szkodzi firmie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 11:55
- Określenie "kontrproduktywny" zapożyczone zostało z języka angielskiego. Opisuje szkodliwe zjawiska i zachowania, które możemy zaobserwować w miejscu pracy - tłumaczył dr Łukasz Baka autor książki "Zachowania kontrproduktywne w pracy".
Audio
  • Zachowania kontrproduktywne. Reakcja na stres, wyparcie czy rewanż? (Strefa prywatna/Czwórka)
Prawie 30 procent  pracowników dużych firm, to osoby przemęczone, zniechęcone i bez energii.
Prawie 30 procent pracowników dużych firm, to osoby przemęczone, zniechęcone i bez energii.Foto: shutterstock, pathdoc

Granice kontrproduktywności są płynne. Mówimy o nich wtedy, kiedy pracownik celowo działa na szkodę firmy dr Łukasz Baka

- Istnieje kilka typologii zachowań kontrproduktywnych. Jedną z nich jest ich podział na aktywne i pasywne zachowania kontrproduktywne. Aktywne to m.in. drobne kradzieże, niszczenie mienia, sabotowanie poleceń przełożonego, lub celowe nieprzestrzeganie dyscypliny. 

- Wyróżniamy także zachowania pasywne, które obejmują m.in. wycofanie organizacyjne, czy celowe obniżanie produktywności. Mogą to być również zbyt długie przerwy, czy cyberloafing - czyli poświęcanie zbyt dużej uwagi stronom w sieci, które nie są związane z obowiązkami zawodowymi - wyliczał. 

Kontrproduktywność to mechanizm obronny, reakcja na sytuacje stresowe w środowisku pracy dr Łukasz Baka

Jak rozpoznać osobę, która wykazuje zachowania kontrproduktywne? Jakie cechy i cel posiadają takie osoby? Czym jest tzw. mroczna triada? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

*** 

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: dr hab. Łukasz Baka (tegoroczny laureat Nagrody Teofrasta za najlepszą psychologiczną książkę naukową, psycholog, pedagog społeczny), w rozmowie tel. dr Dorota Krzemionka (red. naukowy magazynu "Charaktery", adiunkt w Instytucie Psychologii Stosowanej, Uniwersytet Jagielloński)

Data emisji: 7.11.2018

Godzina emisji: 20.08

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chcesz skutecznie realizować cele? Zacznij od poznania samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 10:00
- Na początek musimy określić, co w naszym życiu jest ważne. Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i do jakiego celu chcielibyśmy dążyć - mówiły autorki książki "Cel. Odkryj, określ, osiągnij!" Paulina Mechło i Aneta Rostkowska-Gerlach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prokrastynacja czy lenistwo? Skąd ten opór przed wykonaniem czynności?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 14:00
- Powodów prokrastynacji może być wiele. Nie chodzi o to, że osoba nie chce lub nie może wykonać pewnej czynności. Czasem chodzi również o realizację własnych pasji, tylko, że droga od planowania do realizacji potrafi być bardzo trudna - wyjaśniała coach Edyta Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poniedziałki to 6 lat naszego życia zawodowego

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 11:16
- Gdy wyliczyłam, że poniedziałki to 6 lat naszego życia, to było mi żal - mówi coach Joanna Karpeta. - Dlatego postanowiłam pokochać poniedziałki i tym zarazić wszystkich, którzy są gotowi na to, żeby zadbać o każdy dzień swojego życia - dodaje. 
rozwiń zwiń