X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od Facebooka do post-przyjaźni. Jak wyglądają nasze relacje?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 16:30
Porozmawiamy o tym z prof. Piotrem Szarotą - autorem książki "Od Facebooka do post-przyjaźni. Współczesne przeobrażenia bliskich relacji".
Empatia (gr. emptheia cierpienie) to zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób (empatia emocjonalna), umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość (empatia poznawcza)
Empatia (gr. empátheia "cierpienie") to zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób (empatia emocjonalna), umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość (empatia poznawcza)Foto: Pixabay/A_Werdan/dom. publiczna

Czasy, w których żyjemy, zostały przez Zygmunta Baumana określone mianem płynnej nowoczesności. Ich znakiem jest uwolnienie od więzi i zobowiązań, ale też zwolnienie z reguł i norm, które do niedawna jeszcze wydawały się oczywiste i niepodważalne.

Jakie są skutki tych przemian? Czy jeżeli zatarły się znaczeniowe granice pojęć dotychczas oczywistych - takich jak przyjaźń czy miłość - to znaczy, że te uczucia/wartości naprawdę nie mają już znaczenia? Jakim przeobrażeniom uległy nasze relacje z bliskimi nam ludźmi? Czy przyjaźń za pieniądze jest nadal przyjaźnią? Czy relacje z awatarem zaspakajają nasze potrzeby? Czym jest "efekt Tamagotchi"? O tym m.in. w audycji.

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" we wtorek (4.12) od godz. 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek.

kul/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żonglowanie. Sprawdź, jak może ci pomóc

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 13:00
Żonglowanie jest postrzegane jako czynność, która nie przynosi żadnych korzyści dla naszego ciała i umysłu. Tymczasem dowiedziono, że ma wpływ na wzmożoną pracę mózgu i na osiąganie lepszych wyników w nauce.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obsesja piękna". Kobiecy wizerunek wykreowany przez koncerny i wychowanie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 10:00
Podprogowe nękanie dążeniem do doskonałego wyglądu u wielu osób staje się przyczyną depresji, obniża zdolności poznawcze, wywołuje lęk przed naturalnym procesem starzenia się, powoduje zaburzenia w odżywianiu. Dziś około 90 procent kobiet ma do siebie jakieś zastrzeżenia. 
rozwiń zwiń