X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Święta sprzyjają dobroczynności. Warto pomagać sercem

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 14:14
Tuż przed Bożym Narodzeniem wiele osób zgłasza się jako wolontariusze do pracy w organizacjach charytatywnych lub organizuje zbiórki prezentów w pracy lub wśród znajomych. Czy same dobre chęci wystarczą?
Audio
  • Co nam daje pomaganie i wolontariat? (Strefa Prywatna/Czwórka)
W pomaganiu najważniejsze jest serce
W pomaganiu najważniejsze jest serceFoto: Shutterstock/Syda Productions

Jedni czują w sobie potrzebę pomagania, inni nie, nie potrafią się przełamać. Adam Zadrożny, psycholog ze Strefy Młodzieży Uniwersytetu SWPS przypuszcza, że może to wynikać z naszego wychowania, ale też z genów czy temperamentu. 

Dziś fundacje zachęcają nas do pomagania przez opowiadanie konkretnych historii - by poruszyć czyjeś serce Adam Zadrożny 

- Niektórzy nie zostali nauczeni, że warto jest być wolontariuszem - mówi gość Kuby Jamrozka. - Czasem warto się do pomagania "zmusić", ale też "zmusić" kogoś - dodaje. Adam Zadrożny wymienia liczne korzyści płynące z pomagania. Podkreśla, że dotyczą one nie tylko tych osób, które przyjmują pomoc, ale i jej ofiarodawców. Bezinteresowna praca na rzecz innych osób może nawet zmniejszyć ryzyko przedwczesnej śmierci, daje satysfakcję, nadaje sens życiu. 

Okazuje się, że antidotum na biedę i smutek może właśnie być wolontariat. Ewa Dados, dziennikarka i inicjatorka ogólnopolskiej akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, podkreśla, że w pomaganiu najważniejsze jest ciepło w sercach i klimat, który tworzymy w sobie samych. 

Jak wybrać formę wolontariatu? Czy bycie wolontariuszem do czegoś zobowiązuje? O tym rozmawialiśmy w "Strefie Prywatnej". 

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Adam Zadrożny (Strefy Młodzieży Uniwersytetu SWPS), Ewa Dados (gość telefoniczny, dziennikarka i inicjatorka ogólnopolskiej akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę)

Data emisji: 6.12.2018

Godzina emisji: 20.09

pj/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hubert Pleskot. Pomaganie przez podróżowanie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 14:42
Mieszkał już w 56 krajach, a ma zaledwie 24 lata. Podróżując, regularnie wysyła pocztówki z każdego miejsca, które odwiedza, w zamian za darowiznę na rzecz fundacji charytatywnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariuszki: w hospicjum robimy życie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 11:00
- Trzeba być wrażliwcem, by dać sobie pozwolenie, by pomagać i robić wolontariat onkologiczny.Myślę, że bardzo "biorą" nas te wzruszenia - mówi Diana Brzyska, wolontariuszka Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku. - My towarzyszymy komuś w jego trudnym kawałku życia - dodaje. 
rozwiń zwiń