Polskie Radio
Section05
dobroczynność

"Szlachetna paczka" wspiera potrzebujących. Joanna Sadzik: to często bieda niezawiniona

- Nowoczesne społeczeństwo poznaje się po tym, jak dba o tych najsłabszych. Szlachetna paczka dociera do osób, które w innym kraju miałyby łatwiej. Tak słyszymy od samotnych mam, które zostały z dzieckiem z niepełnosprawnością, albo od osób, które zajmują się swoimi starszymi rodzicami - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Sadzik, prezeska stowarzyszenia Wiosna, organizatora akcji "Szlachetna Paczka".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Wojewódka Szlachetna Paczka ubóstwo

TYLKO U NAS Poduszkostwory, czyli pożeracze smutków. Nauczyciele szyją dla WOŚP

- Czwarty rok z rzędu szyjemy dla WOŚP i szyjemy pożeracze smutków giganty, olbrzymie poduszkostwory ręcznie lub maszynowo. Szyjemy pożeracze, żeby pożerały smutki, żeby były przytulasem na trudne momenty i chwile. Szyją z nami nauczyciele i nauczycielki z całej Polski, ponad 100 osób - mówi wolontariuszka, nauczycielka. O wspaniałej akcji nauczycieli dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - nasz reporter Paweł Kurek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wolontariat pomoc WOŚP WOŚP 2024 społeczeństwo nauczyciel

TYLKO U NAS WOŚP 2024. Festiwalowe emocje zza stołu. Otwarte mistrzostwa gry planszowej Pol'And'Rock

Podczas 32. Finału WOŚP można zmierzyć się na VI mistrzostwach wyjątkowej gry planszowej Pol'And'Rock! To jedyna w swoim rodzaju okazja, by wcielić się w rolę uczestnika festiwalu, siedząc przy stole i operując pionkami na małej planszy. Festiwalowe emocje zza stołu obserwował nasz reporter Paweł Kurek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wolontariat pomoc WOŚP WOŚP 2024 społeczeństwo

TYLKO U NAS Wdech, wydech... Na błoniach PGE Narodowego w Warszawie można wykonać bezpłatną spirometrię

Spirometria to badanie, które pozwala ocenić, w jakim stanie są płuca. Podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na błoniach PGE Narodowego w Warszawie od godziny 10.00 do 20.00 można bezpłatnie wykonać spirometrię. Punkt wykonywania badania pojemności płuc odwiedził nasz reporter Paweł Kurek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wolontariat pomoc WOŚP WOŚP 2024 Paweł Kurek społeczeństwo

TYLKO U NAS 32. Finał WOŚP. Ratujemy i Uczymy Ratować. Nauka pierwszej pomocy pod okiem służb

Namiot Ratujemy i Uczymy Ratować na błoniach PGE Narodowego odwiedził nasz reporter Paweł Kurek. - Oprócz ratowników medycznych wspiera nas straż miejska, wojsko i policja. Co roku ten namiot jest coraz większy i budzi większe zainteresowanie przede wszystkim dzieci. Zapraszamy dzisiaj do godziny 20.00 - wskazuje wolontariuszka Maja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wolontariat pomoc WOŚP WOŚP 2024 Paweł Kurek pierwsza pomoc społeczeństwo

TYLKO U NAS 32. Finał WOŚP. Wojsko ponownie gra z Orkiestrą. "Jest super energia"

Wojsko Polskie ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Z majorem Michałem Tomczykiem z Centrum Operacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej w centrum wydarzeń na błoniach PGE Narodowego rozmawiał nasz reporter Paweł Kurek. - Jest super energia i to jest naturalna rzecz. Tak uważają żołnierze, którzy bardzo chcieli uczestniczyć w akcji WOŚP. Dobrze jest pomagać - mówi major Tomczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wolontariat pomoc WOŚP WOŚP 2024 Paweł Kurek Wojsko Polskie

NASZ WYWIAD WOŚP 2024 i "Płuca po pandemii". Dr Czajkowska-Malinowska: osób z chorobami płuc będzie przybywać

- Od wielu lat medycyna płucna jest specjalizacją niedocenianą i niedofinansowaną. Pandemia zwróciła uwagę na problem płuc, które są jednym z pięciu najważniejszych zagadnień zdrowia publicznego - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr n. med. Małgorzata Czajkowska-Malinowska, pulmonolog, prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc. Jednocześnie wyjaśnia, dlaczego w kolejnych latach pacjentów z chorobami płuc będzie coraz więcej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 sars-cov-2 choroby płuc zdrowie medycyna lekarz pandemia społeczeństwo zapalenie płuc nowotwory rak płuca WOŚP WOŚP 2024 Jerzy Owsiak