X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świadomy człowiek. Jak negatywne emocje przekuć w siłę?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 15:22
W obliczu osobistych tragedii i trudności wiele osób nie potrafi poradzić sobie z natłokiem emocji, myśli i dojmującym poczuciem bezsilności. Jak poradzić sobie z problemem, a smutek i lęk przekuć w wewnętrzną siłę i stać się bardziej świadomym człowiekiem?
Audio
  • Jak rozpoznać u siebie negatywne emocje i przekuć je w wewnętrzną siłę? (Strefa Prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/Pixabay

czytanie książka mężczyzna  pole wyprawa 1200.jpg
Leczenie słowem. Na czym polega terapia z książką?

Stres, kryzys emocjonalny, wypalenie, depresja wcale nie muszą być wyłącznie źródłem cierpienia. Można wykorzystywać tkwiący w nich potencjał rozwojowy, by zmieniać swoje zachowania na bardziej produktywne. - Emocje są potrzebne, gdyby nie było trudnych chwil nie docenialibyśmy pozytywnych elementów w życiu - tłumaczył Andrzej Bubrowiecki. - Działamy na zasadzie kontrastów, więc życie bez stresów, w nieustannym optymizmie i zadowoleniu, byłoby patologiczne - mówił ekspert. Jak przekonywał, właściwe rozpoznanie u siebie emocji negatywnych i odróżnienie ich od tych pozytywnych, determinuje nasze zachowania. - Tak naprawdę emocji jest niewiele. Zdziwienie, radość, smutek - te najłatwiej rozpoznać, bo w pisane są w nasz gatunek. Emocje wyższe, jak żal, poczucie winy czy zachwyt znacznie trudniej nazwać. W trudnych momentach wyłącza nam się umiejętność racjonalnego myślenia, stres przejmuje kontrolę - mówił ekspert. 

Emocje ostrzegają nas przed niebezpieczeństwem, napędzają do działania - nie ma lepszego paliwa. Powodują, że świat jest bardziej kolorowy, dają nadzieję, gdy zawiodą racjonalne argumenty. Pokazują nam, co jest ważne, a co nie, i są elementem decydującym o budowaniu więzi między ludźmi Andrzej Bubrowiecki

Na czym polega trening techniki uważności? Czym jest "mózg trzewi" i jakie wysyła nam sygnały? które emocje można kontrolować, a na które nie mamy wpływu? Dlaczego i w jaki sposób warto budować "bank dobrych emocji", czym jest "emocjonalny dołek" i jak go odróżnić od zwykłego stresu? Jak przepracowywać swoje problemy i wychodzić z nich silniejszym? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Gość: Andrzej Bubrowiecki (coach, trener technik mentalnych, autor  książki "Jak wyjść z dołka emocjonalnego?")

Data emisji: 23.01.2019

Godzina emisji: 20.08

kd/kul

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczęśliwa singielka. "Zyskujesz pewność siebie, której nikt ci nie odbierze"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 13:34
- Gdy słucham wywiadów z Beyoncé czy Magdą Gessler dostrzegam, jak bardzo przekonane są o swojej wartości. Nie o tym, że są bezbłędne, po prostu smutki i lęki potrafią przekuć w zwycięstwo. Porażki traktują jak lekcje, zbierają się po nich w garść i działają dalej - mówiła Klaudia Klara, autorka książki "Poradnik szczęśliwej singielki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak być szczęśliwym? "To prawda, że ważne są tylko chwile"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 10:37
- Na ogólne poczucie naszej szczęśliwości wcale nie wpływa stan konta, ale fakt, że za zarobione pieniądze kupujemy nie dobra, a doświadczenia, np. wycieczki czy bilety do teatru. Druga sytuacja to taka, w której obdarowujemy innych i widzimy ich szczęście - mówił Igor Rotberg, psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy furia przejmuje kontrolę nad życiem. Jak wytrzymać z cholerykiem?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 10:45
Jak tłumaczyła w Czwórce psychoterapeutka Mariola Piotrowicz, choleryk ma stabilne emocje, jest optymistyczny i tryska energią, gdy wszystko idzie po jego myśli. Gdy jednak jest inaczej, ma tendencję do wybuchów złości, gniewu lub irytacji.
rozwiń zwiń