Szczęśliwa singielka. "Zyskujesz pewność siebie, której nikt ci nie odbierze"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 13:34
- Gdy słucham wywiadów z Beyoncé czy Magdą Gessler dostrzegam, jak bardzo przekonane są o swojej wartości. Nie o tym, że są bezbłędne, po prostu smutki i lęki potrafią przekuć w zwycięstwo. Porażki traktują jak lekcje, zbierają się po nich w garść i działają dalej - mówiła Klaudia Klara, autorka książki "Poradnik szczęśliwej singielki".
Audio
  • Jak być szczęśliwą singielką? Rozmowa z Klaudią Klarą (Strefa Prywatna/Czwórka)
Sarah Jessica Parker (zdjęcie ilustracyjne)
Sarah Jessica Parker (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Everett Collection/Shutterstock.com

sobierajski 1200.jpg
Savoir vivre XXI wieku. "To sztuka bycia z innymi"

- Kobietom wydaje się, że szczęście przyjdzie, gdy będą jeszcze szczuplejsze, piękniejsze, jeszcze lepiej wykształcone. Stawiają sobie kolejne progi nie do pokonania, i przez to wciąż nie czują się szczęśliwe, godne uwagi - tłumaczyła Klaudia Klara. I mówiła, dlaczego singielka może być szczęśliwa sama ze sobą, udowadniając, że warto uświadomić sobie, że "jesteśmy kompletne bez drugiej osoby". - To banalnie brzmi, ale po prostu trzeba czuć się dobrze we własnym towarzystwie. To zmieni całe nasze zachowanie - tłumaczyła Klara. - Jako singielka przez rok patrzyłam, jak życie większości kobiet toczy się wokół mężczyzn: rozmawiają o tym, jak ich poderwać, a wyjścia do klubów sprowadzają się do szukania faceta. To było frustrujące - wspominała. - Nikt nie będzie szczęśliwy będąc singlem do końca życia, ale warto pobyć chwilę samemu, a nawet trzeba. Uczymy się wtedy życia, nagle okazuje się, że same potrafimy opłacić czynsz, wziąć samochód w leasing, pójść na kolejne studia, adoptować psa. Decydując samodzielnie o swoim życiu zyskujemy pewność siebie, której nigdy nikt nam już nie odbierze.


radość skok góry człowiek 1200.jpg
Kuszenie złego losu - dlaczego podejmujemy ryzyko?

A jakie cechy ma współczesna 100-procentowa singielka? Dlaczego wciąż "gonimy króliczka" zamiast cieszyć się tym, co mamy i towarzystwem człowieka, który jest nam bliski? W Czwórce Klaudia Klara mówiła także o swojej książce "Poradnik szczęśliwej singielki" i tłumaczyła, jak nie "pożółknąć w środku" i nie zgorzknieć będąc samą, dlaczego warto zrobić miejsce w szafie, choć na razie "nie ma jeszcze dla kogo", a także dlaczego po pierwszej randce - udanej z perspektywy kobiety - facet często… nie dzwoni.


Klaudia Klara Klaudia Klara

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Przygotował: Mateusz Kulik

Goście: Klaudia Klara (vlogerka, autorka książki "Poradnik szczęśliwej singielki")

Data emisji: 6.07.2017

Godzina emisji: 20.05

kd/iz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kobiety na straży porządku. Służba to pasja

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 15:00
- Do naszych zadań należy nie tylko osobista ochrona VIP-ów, ale też cała otoczka, której nie widać, czyli logistyka, zabezpieczanie informatyczne i pirotechniczne - tłumaczyła w Czwórce Roksana Badach, jedna z najmłodszych pracowniczek Biura Ochrony Rządu.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głowa ważniejsza niż portfel. Co znaczą pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 10:30
Pieniądzom przypisujemy możliwość zapewnienia sobie poczucia bezpieczeństwa, statusu społecznego, czasem władzy. Kompensują kompleksy i wpływają na nasze relacje z ludźmi. - Dla każdego pieniądze oznaczają coś innego - mówiła dr hab. Dominika Maison, dziekan Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i autorka książki "Polak w świecie finansów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy różnica wieku nie ma znaczenia...

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 11:50
- W mojej praktyce częściej zdarza się takie rozdanie, w którym mężczyzna jest starszy od kobiety. Dlaczego to nas nie dziwi, a dziwią nas inne historie? - zastanawiała się w Czwórce sex & life coacherka Marta Niedźwiecka, nawiązując do związku prezydenta Francji Emmanuela Macrona ze swoją starszą o 24 lata żoną Brigitte Macron.
rozwiń zwiń