X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kiedy złość przejmuje kontrolę. Jak radzić sobie z emocjami?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 14:51
- Ludzie potrafią dokonywać tzw. obróbki emocjonalnej. Jeśli ktoś, krzywo na nas spojrzy, to możemy się zezłościć odbierając grymas jako wyraz tego, że nas nie lubi, albo zastanowić się, czy nie wynika z czegoś zupełnie innego - mówił Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia z Uniwersytetu SWPS. 
Audio
  • Jak zarządzać złością? (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Look Studio

Musimy pamiętać, że czyjeś zdanie na nasz temat, to tylko opinia, a ta nie musi być zgodna z rzeczywistością Mateusz Banaszkiewicz

Psycholog podkreślał, że zdrowie fizyczne i psychiczne są ze sobą ściśle związane. Kontorola nad negatywnymi emocjami może mieć dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. - To, w jaki sposób interpretujemy emocje jest nie bez znaczenia dla naszego zdrowia. Złość przyczynia się m.in. do silniejszego przeżywania reakcji sercowo-naczyniowych - tłumaczył. 

Poczucie wartości nie może być oparte tylko na jednej sferze życia. To może stać się bronią obusieczną Mateusz Banaszkiewicz

- Jeśli czyjeś zachowanie powoduje u nas złość, może to wynikać z naszego ego. Na szczęście poczucia wartości możemy się nauczyć. Inni ludzie mają na nie wpływ, dlatego warto otaczać się osobami, które nas cenią i uważają za wartościowych - radził. 

Czy gniew i złość to ta sama emocja? Przed czym nas chronią? Jak sprawić, by te emocje nie były dla nas destruktywne? Jak zarządzać złością? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia z Uniwersytetu SWPS.

Data emisji: 26.03.2019

Godzina emisji: 20.08

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Psychologia jedzenia. Dlaczego "zajadamy smutki"?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 13:39
- Jedzenie pomaga rozładować emocje, ale sprzyja też utrzymaniu mechanizmów kontrolnych. Na przykład dzięki diecie kontrolujemy wagę, czyli kontrolujemy swój wygląd, a przez to mamy poczucie kontroli nad interakcjami społecznymi - tłumaczy ekspertka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trauma. Czy czas naprawdę leczy rany?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 15:50
- Nie należy mylić traumy ze stresorami codziennego dnia. Nasz mózg, np. gdy zasypiamy, świetnie przetwarza codzienne, małe stresy. Wówczas rano wstajemy i czujemy, że "już jest dobrze". Trauma to takie uderzenie, które nas zmienia i po którym nic już nie jest takie samo - mówi psychoterapeutka Bernadetta Głębicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stwardnienie rozsiane - choroba o tysiącu twarzy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 12:18
SM to nieuleczalna choroba układu nerwowego. Nazywana jest chorobą tysiąca twarzy, ponieważ u każdego pacjenta przebiega ona inaczej. Jak radzi sobie z nią Magda?
rozwiń zwiń