Nieprzeciętni 2022 - co u laureatów z ubiegłych lat?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 10:45
Ruszył Plebiscyt NIEPRZECIĘTNI 2022, w którym szukamy ludzi mających niebanalne pasje. Wioletta Fijałkowska i Marcin Zastawnik znaleźli się w finale poprzednich odsłon Plebiscytu. Sprawdzimy, co u nich słychać. 
Nieprzeciętni 2021 - tak wyglądała statuetka zwycięzcy
Nieprzeciętni 2021 - tak wyglądała statuetka zwycięzcyFoto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

Plebiscyt Nieprzeciętni 2022 ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy w swojej pracy, środowisku, robią rzeczy niebanalne, mają nietypowe zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy. Jednym słowem wszystkich, których można określić mianem wyjątkowych.

W Czwórce sprawdzamy, co wydarzyło się u uczestników poprzednich edycji. Tym razem w audycji "Strefa Prywatna" porozmawiamy z Wiolettą Fijałkowska, finalistką w 2021 roku. Wioletta prowadzi założony przez siebie Młodzieżowy Zespół Ludowy GUZOWIANKI, dla którego komponuje muzykę. Wraz z zespołem promuje muzykę ludową, koncertując, nagrywając teledyski oraz organizując spotkania, warsztaty, projekty i wydarzenia kulturalne. W wolnym czasie lubi uczyć się gry na kolejnych instrumentach.

Gościem audycji będzie także Marcin Zastawnik, finalista w 2019 roku, który na swoim kanale ProperSound przygotował między innymi film pokazujący, jak za pomocą dźwięku można stwierdzić, czy niemowlę poprawnie ssie pierś matki.

***

Kandydatów do Plebiscytu Nieprzeciętni 2022 można zgłaszać od 21 marca do 17 kwietnia. Prosty formularz dostępny na stronie nieprzecietni.polskieradio.pl może wypełnić zarówno sam kandydat, jak i jego rodzina, przyjaciele, znajomi czy współpracownicy. Chęć uczestnictwa w plebiscycie można przekazać za pomocą formularza na stronie internetowej Czwórki lub drogą mailową na adres nieprzecietni@polskieradio.pl. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek pomiędzy 18. a 35. rokiem życia. Ogłoszenie laureata nastąpi 23 czerwca podczas gali finałowej.

ZGŁOŚ SIĘ DO PLEBISCYTU <<<

Spośród wszystkich kandydatur kapituła plebiscytu wybierze 10 finalistów i ogłosi ich nazwiska 16 maja. W drugim etapie konkursu to słuchacze wybiorą zwycięzcę spośród szczęśliwej dziesiątki. Od 16 maja do 12 czerwca będzie można głosować na swojego faworyta poprzez stronę nieprzecietni.polskieradio.pl. Wyniki głosowania i nazwisko Nieprzeciętnego 2022 poznamy na uroczystej gali finałowej, zaplanowanej na 23 czerwca w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana.

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" w poniedziałek (28.03) o godz. 20.05 zaprasza Weronika Puszkar.


aw/mat. pras.

Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. "Szukamy ludzi po prostu wyjątkowych"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 11:13
- Poszukujemy osób jeszcze bardziej wyjątkowych spośród tych wyjątkowych. Takich, którzy zajmują się czymś nietuzinkowym, mają pasje i chcą je rozwijać - mówiła dyrektor-redaktor naczelna Czwórki Hanna Dołęgowska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. Doktor z TikToka: najważniejsze jest to, by wyjść ze schematu

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 14:26
- Nieprzeciętność to umiejętność kreowania nowych rzeczy i postaw, tego, co można robić, by przy okazji wspierać świat i ludzi, którzy wokół nas żyją - mówi Konrad Skotnicki, znany jako Doktor z TikToka. 
rozwiń zwiń