Nieprzeciętni 2022: poznaj kolejnych finalistów

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2022 12:10
Znamy już 10 finalistów wybranych przez Jury Plebiscytu Nieprzeciętni 2022. W tym gronie znaleźli się m.in. Małgorzata Leśniewska, Kornelia Olkucka i Łukasz Luky Franusik. 
Nieprzeciętni 2022 wystartowali w marcu.
Nieprzeciętni 2022 wystartowali w marcu.Foto: Polskieradio.pl

- Nieprzeciętny to człowiek zaangażowany w życie. Człowiek, któremu chce się więcej - mówiła mówiła Hanna Dołęgowska, dyrektor-redaktor naczelna Czwórki i przewodnicząca jury plebiscytu. I tacy – bez wątpienia - są goście najbliższego wydania "Strefy Prywatnej". Tym razem nasze studio odwiedzą"

Małgorzata Leśniewska z Gostynina, mając zaledwie 17 lat, zasiadła za sterami samolotu i spełniła tym samym swoje marzenie o lataniu, a dziś, dwa lata później, jest jedną z najmłodszych kobiet w Polsce, które uzyskały uprawnienie do akrobacji samolotowej. Aktualnie szkoli się do licencji pilota liniowego, pokazując tym samym, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dodatkowo gra na akordeonie, uwielbia grać na fortepianie i komponować i uczyć się języków obcych.

Kornelia Olkucka, 18-latka z Chotomowa, ściga się od 14. roku życia w kartingu wyczynowym - jest jedyną w Europie dziewczyną, która mierzy się z mężczyznami w najszybszej i najbardziej wymagającej kategorii DD2 (gokart dwubiegowy osiągający prędkość nawet 140 km/h). Jest także reprezentantką Polski na Olimpiadzie Sportów Motorowych Marsylia 2022 w kategorii karting endurance. Każdego dnia ciężko pracuje na siłowni i na torze, dając świadectwo, że nie płeć nas określa, ale nasze serce, umiejętności, dążenia i pasja. 

21-letni bytomianin, Łukasz Luky Franusik, to tancerz i muzyk, który na co dzień pracuje w fundacji pomagającej osobom w różnych sytuacjach życiowych. Jest założycielem akcji charytatywnej "Życie kołem się toczy", która ma na celu zebranie środków na wózek. W 2021 roku wydał debiutancką EP-kę "Funky Boy", a aktualnie pracuje nad nową płytą.

Nieprzeciętnego 2022 poznamy na finałowej gali, która odbędzie się 23 czerwca. Teraz czekamy na Wasz ruch - GŁOSUJ NA SWOJEGO FAWORYTA TUTAJ! <<<

ZOBACZ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2022 <<<

***

Na "Strefę Prywatną" zaprasza Weronika Puszkar - w poniedziałek (30.05) o godz. 20.05.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Nieprzeciętni 2022
Czytaj także

Mateusz Zaremba: nieprzeciętność to nieustanny rozwój i inspirowanie innych

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 13:27
Jak tłumaczył w Czwórce Mateusz Zaremba, który w 2017 roku zwyciężył w naszym plebiscycie, nieprzeciętność to nieustanny rozwój, inspirowanie innych, a jednocześnie bycie prawdziwym w swoich działaniach i życie w zgodzie ze sobą. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. Antoniusz Dietzius: nieprzeciętność jest, kiełkuje i ma się dobrze. Do dzieła!

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2022 21:00
- Wszyscy ci, którzy wiedzą o istnieniu osoby nieprzeciętnej, albo wy wszyscy, którzy uważacie, że jesteście nieprzeciętni - najwyższa pora, żeby wyjść z ukrycia - tak namawia do udziału w plebiscycie "Nieprzeciętni 2022" Antoniusz Dietzius, laureat pierwszej edycji plebiscytu Czwórki.
rozwiń zwiń