Nieprzeciętni słuchacze Czwórki. Antoniusz Dietzius był pierwszy!

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 17:00
W 2005 roku został laureatem pierwszej edycji Plebiscytu Nieprzeciętni. - Byłem uczniem liceum w Muszynie i zaraziłem całą moją klasę miłością do teatru muzycznego. Moją kandydaturę zgłosiła koleżanka z ławki, sama zaś nagroda pozwoliła uwierzyć w słuszność moich wyborów - wspomina Antoniusz Dietzius. 
Audio
  • Antoniusz Dietzius o tym jak wygrana w Plebiscycie Nieprzeciętni zmieniła jego życie i nauczyła realizować marzenia (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Antoniusz Dietzius swoje produkcje prezentował na stołecznych scenach Teatru Studio, Teatru Palladium czy Teatru Współczesnego. Od roku współpracuje z Teatrem Miejskim w Lesznie gdzie zrealizował m.in. Abonament na szczęście wg Agnieszki Osieckiej
Antoniusz Dietzius swoje produkcje prezentował na stołecznych scenach Teatru Studio, Teatru Palladium czy Teatru Współczesnego. Od roku współpracuje z Teatrem Miejskim w Lesznie gdzie zrealizował m.in. "Abonament na szczęście" wg Agnieszki OsieckiejFoto: Czwórka

Czytaj także
mela kwiatkowska 1200.JPG
Jan Mela: trzeba pielęgnować w sobie nieprzeciętność

W tym roku gość Czwórki także weźmie udział w Plebiscycie Nieprzeciętni 2017 - tym razem jednak zasiądzie w fotelu jurora. - Czekam na ludzi zajmujących się teatrem, sztuką. Ludzi nieprzeciętnych, czyli takich, którzy wybijają się poza rzeczywistość - wyjaśnia Dietzius.

Jak się okazuje - jako kierownik artystyczny zespołu Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie - na co dzień spotyka nieprzeciętnych nastolatków. - Pracuję głównie z licealistami. To są osoby, które mają ogromny potencjał i są pełne zapału do pracy - ocenia.  

Na reżyserskim koncie Antoniusz Dietzius posiada realizacje takich muzycznych tytułów jak m.in. "Jesus Christ Superstar", "Grease", "Miss Saigon" i "Skrzypek na dachu". W czerwcu wraz ze swoim zespołem zaprezentuje kolejną premierę - sceniczną wersję dramatu muzycznego, w którym wystąpił młody Kevin Bacon. Jaka będzie ich wersja "Footloose" i czym zaskoczą widzów - o tym m.in. w nagraniu audycji.

Antoniusz Dietzius Robię spektakle tak, jak ja sam chciałbym je oglądać. Mimo, że nie dysponuję oszałamiającym budżetem staram się stworzyć bardzo ładny obraz na scenie. Stawiam przede wszystkim na kwestie wizualne. Nie oszczędzam na scenografii 

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzące: Ula Kaczyńska, Katarzyna Cygler

Gość: Antoniusz Dietzius (aktor, reżyser, kierownik zespołu Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie)

Data emisji: 26.03.2017

Godzina emisji: 13.15

kul/gs

Czytaj także

Anna Gzyra. Co zrobić, kiedy nie dzwoni telefon?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 14:00
- Jestem przekonana, że przynajmniej raz w życiu każdy aktor mierzy się z zawodowym zastojem. U jednych trwa to krócej, u innych dłużej. Ale chyba każdy z nas boi się momentu, w którym telefon przestaje dzwonić - mówi Anna Gzyra.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Julia Skrzynecka: nie tworzę światów na żądanie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 13:00
- Zawód, który wykonuję sprawił, że nawet kiedy wybieram się do teatru jako widz patrzę na sznurówki w butach u aktorów - śmieje się Julia Skrzynecka i zdradza tajniki pracy scenografa.
rozwiń zwiń