X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nieprzeciętni słuchacze Czwórki. Antoniusz Dietzius był pierwszy!

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 17:00
W 2005 roku został laureatem pierwszej edycji Plebiscytu Nieprzeciętni. - Byłem uczniem liceum w Muszynie i zaraziłem całą moją klasę miłością do teatru muzycznego. Moją kandydaturę zgłosiła koleżanka z ławki, sama zaś nagroda pozwoliła uwierzyć w słuszność moich wyborów - wspomina Antoniusz Dietzius. 
Audio
  • Antoniusz Dietzius o tym jak wygrana w Plebiscycie Nieprzeciętni zmieniła jego życie i nauczyła realizować marzenia (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Antoniusz Dietzius swoje produkcje prezentował na stołecznych scenach Teatru Studio, Teatru Palladium czy Teatru Współczesnego. Od roku współpracuje z Teatrem Miejskim w Lesznie gdzie zrealizował m.in. Abonament na szczęście wg Agnieszki Osieckiej
Antoniusz Dietzius swoje produkcje prezentował na stołecznych scenach Teatru Studio, Teatru Palladium czy Teatru Współczesnego. Od roku współpracuje z Teatrem Miejskim w Lesznie gdzie zrealizował m.in. "Abonament na szczęście" wg Agnieszki OsieckiejFoto: Czwórka

Czytaj także
mela kwiatkowska 1200.JPG
Jan Mela: trzeba pielęgnować w sobie nieprzeciętność

W tym roku gość Czwórki także weźmie udział w Plebiscycie Nieprzeciętni 2017 - tym razem jednak zasiądzie w fotelu jurora. - Czekam na ludzi zajmujących się teatrem, sztuką. Ludzi nieprzeciętnych, czyli takich, którzy wybijają się poza rzeczywistość - wyjaśnia Dietzius.

Jak się okazuje - jako kierownik artystyczny zespołu Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie - na co dzień spotyka nieprzeciętnych nastolatków. - Pracuję głównie z licealistami. To są osoby, które mają ogromny potencjał i są pełne zapału do pracy - ocenia.  

Na reżyserskim koncie Antoniusz Dietzius posiada realizacje takich muzycznych tytułów jak m.in. "Jesus Christ Superstar", "Grease", "Miss Saigon" i "Skrzypek na dachu". W czerwcu wraz ze swoim zespołem zaprezentuje kolejną premierę - sceniczną wersję dramatu muzycznego, w którym wystąpił młody Kevin Bacon. Jaka będzie ich wersja "Footloose" i czym zaskoczą widzów - o tym m.in. w nagraniu audycji.

Antoniusz Dietzius Robię spektakle tak, jak ja sam chciałbym je oglądać. Mimo, że nie dysponuję oszałamiającym budżetem staram się stworzyć bardzo ładny obraz na scenie. Stawiam przede wszystkim na kwestie wizualne. Nie oszczędzam na scenografii 

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzące: Ula Kaczyńska, Katarzyna Cygler

Gość: Antoniusz Dietzius (aktor, reżyser, kierownik zespołu Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie)

Data emisji: 26.03.2017

Godzina emisji: 13.15

kul/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Gzyra. Co zrobić, kiedy nie dzwoni telefon?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 14:00
- Jestem przekonana, że przynajmniej raz w życiu każdy aktor mierzy się z zawodowym zastojem. U jednych trwa to krócej, u innych dłużej. Ale chyba każdy z nas boi się momentu, w którym telefon przestaje dzwonić - mówi Anna Gzyra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Skrzynecka: nie tworzę światów na żądanie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 13:00
- Zawód, który wykonuję sprawił, że nawet kiedy wybieram się do teatru jako widz patrzę na sznurówki w butach u aktorów - śmieje się Julia Skrzynecka i zdradza tajniki pracy scenografa.
rozwiń zwiń