Mateusz Zaremba. Nieprzeciętny z kosmosu

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 18:00
Ma 19 lat, buduje rakiety i roboty, marzy o podbiciu Marsa. - Projekty, które realizuję wynagradzają mi wszelki trud, a tytuł, który otrzymałem, motywuje do dalszych działań w tym kierunku - mówi Mateusz Zaremba, zwycięzca Plebiscytu Nieprzeciętni 2017.
Audio
  • Mateusz Zaremba o Plebiscycie Nieprzeciętni 2017 i podboju kosmosu (Pasjonauci/Czwórka)
- Chciałbym teraz realizować różne projekty, spełniać nie tylko swoje marzenia. Chciałbym, by świat był szczęśliwszy - mówił po zakończeniu Gali Nieprzeciętni 2017 Mateusz Zaremba.
- Chciałbym teraz realizować różne projekty, spełniać nie tylko swoje marzenia. Chciałbym, by świat był szczęśliwszy - mówił po zakończeniu Gali Nieprzeciętni 2017 Mateusz Zaremba.Foto: Czwórka

Czytaj także
nieprzeciętni gala 1200.jpg
Nieprzeciętni 2017 - wyjątkowy plebiscyt Czwórki

Wysłał pierwszą crowdfundingową misję balonową w stratosferę i wykonał rekonstrukcję satelity Lem, która trafiła na wystawę w ONZ w Wiedniu. Wkrótce - jako jeden z dwóch Polaków - rozpocznie elitarne studia Aerospace na Uniwersytecie Technicznym w Delft. - Od września będę się kształcił na kierunku inżynierii lotniczej i kosmicznej. I przyznaję, że ten drugi aspekt interesuje mnie najbardziej. Mam nadzieję, że pozwoli mi to stać się człowiekiem, który w przyszłości przyczyni się do zdobycia Marsa - opowiada gość Czwórki.

Laureat Plebiscytu Nieprzęciętni 2017 mówi także o swojej pasji do żeglarstwa i do muzyki oraz odpowiada na pytania jurorów. W jaki sposób osiąga się nieprzeciętność i czy to coś, co można zaplanować? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Mateusz Zaremba (konstruktor, naukowiec, zwycięzca Plebiscytu Nieprzeciętny 2017)

Data audycji: 24.06.2017

Godzina audycji: 11.15

kul/gs


Czytaj także

Jan Mela: trzeba pielęgnować w sobie nieprzeciętność

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 11:00
- Kojarzony jestem z osiągnięć typu "zdobycie biegunów" i rzeczywiście podróże nadal są moją pasją, ale teraz przede wszystkim cieszy mnie to, że moja praca daje mi możliwość spotykania się z drugim człowiekiem - mówi Jan Mela.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni słuchacze Czwórki. Antoniusz Dietzius był pierwszy!

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 17:00
W 2005 roku został laureatem pierwszej edycji Plebiscytu Nieprzeciętni. - Byłem uczniem liceum w Muszynie i zaraziłem całą moją klasę miłością do teatru muzycznego. Moją kandydaturę zgłosiła koleżanka z ławki, sama zaś nagroda pozwoliła uwierzyć w słuszność moich wyborów - wspomina Antoniusz Dietzius. 
rozwiń zwiń