Kontakt z własnym ciałem. Jak zacząć słuchać siebie?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 09:55
- Nasze ciało mówi do nas cały czas, wysyła do nas sygnały, tylko my go nie słuchamy - przekonuje Anita Michalska, trenerka i coach.
Audio
  • O wsłuchiwaniu się w potrzeby własnego ciała i poszukiwaniu w tym,co do nas mówi, odpowiedzi na wszystkie pytania (Strefa Prywatna/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: onixxino/Shutterstock.com

smutek depresja 1200.jpg
Dlaczego ludzie znikają bez śladu?

Wraz z postępem technologicznym i coraz szybszym przepływem i natłokiem informacji, i coraz większą ilością bodźców, idzie ryzyko przeciążenia naszych mózgów. W konsekwencji „przeładowania” możemy stracić kontakt ze swoim ciałem i zatracić się w myślach. - Ciało podpowiada nam, czy powinniśmy zdecydować się na dany kontrakt w pracy, pozostać w danej relacji, ale żeby je usłyszeć, trzeba być w kontakcie z własnym ciałem, a nie tylko z myślami - tłumaczyła ekspertka w Czwórce.

W programie zastanawialiśmy się też, czy nasz mózg nie zna się na żartach i traktuje wyłącznie bardzo poważnie to co do siebie mówimy? W jaki sposób trenować lepszy kontakt ze sobą i swoim ciałem? Dlaczego stres w obecnych czasach bierze się głównie z myślenia, a nie z realnego zagrożenia? I jak to co jemy i w jaki sposób wpływa na rozwój naszej depresji i dlaczego "mózg mieszka także w naszym sercu i jelitach"? O tym także rozmawialiśmy w studiu Czwórki. A o tym, czy da się "wyłączyć mózg", a przynajmniej myślenie mówił Paweł Boguszewski z Polskiej Akademii Nauk. 

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Anita Michalska (coach i trener)

Data emisji: 12.12.2018

Godzina emisji: 20.07

kd

Czytaj także

Dlaczego asertywność w związku jest ważna?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 11:30
Niezależnie od tego, czego dotyczy odmowa, zdarza się, że bardzo trudno jest powiedzieć "nie". - Tak dzieje się przede wszystkim wtedy, kiedy sami nie mamy wyraźnie ustalonych granic - przekonuje Patrycja Wonatowska z Instytutu Pozytywnej Seksualności.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego warto się pojednać?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 14:00
- Pojednanie, o którym mówimy nie oznacza, że musimy się spotkać. Czasem wystarczy dokonać pojednania wewnątrz siebie, żeby uzdrowić relacje z innymi - mówił Bogusław Szedny, doradca rozwoju osobistego i mówca, autor akcji "Grudzień miesiącem pojedniania".
rozwiń zwiń