Dlaczego warto się pojednać?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 14:00
- Pojednanie, o którym mówimy nie oznacza, że musimy się spotkać. Czasem wystarczy dokonać pojednania wewnątrz siebie, żeby uzdrowić relacje z innymi - mówił Bogusław Szedny, doradca rozwoju osobistego i mówca, autor akcji "Grudzień miesiącem pojedniania".
Audio
  • Jak wybaczać? Bogusław Szedny opowiada o akcji „Miesiąc pojednania” (Strefa prywatna/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock.com

Wybaczenie przynosi lekkość. Wewnętrzne napięcie, skumulowana złość i żal znikają Bogusław Szedny

- Uzdrowienie przeszłości w dużej mierze zależy od tego, co dzieje się w nas. Kiedy się temu przyjrzymy, zaczniemy nad tym pracować i to uzdrowimy, to świat zewnętrzny zareaguje na to, co się zmieniło - wyjaśniał gość Czwórki. 

- Doświadczenia w kontaktach z różnymi osobami pokazały mi, że trudno jest być osobą szczęśliwą i trudno cieszyć się życiem, jeżeli nosimy bagaż z przeszłości. Często zamiatamy te uczucia pod dywan, ale nie da się przed nimi uciec - przekonywał.

Jak spojrzeć na relacje z innymi ludźmi z innej perspektywy? Od czego zacząć zmianę myślenia o swojej przeszłości? Jak poradzić sobie z negatywnymi emocjami i dlaczego tak trudno jest wybaczyć? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Bogusław Szedny (doradca rozwoju osobistego i mówca inspiracyjny)

Data emisji: 11.12.2018

Godzina emisji: 20.07

ac/kd

Czytaj także

Asertywność, czyli zdrowe odmawianie

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 09:30
Co zrobić, aby inni nie wchodzili nam na głowę? Na to pytanie szukamy odpowiedzi w "Strefie Prywatnej", a pomaga nam w tym psycholożka i psychoterapeutka Adriana Klos, autorka książki "Asertywność. Klucz do dobrych relacji i poczucia własnej wartości".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katarzyna Miller: zaakceptuj samego siebie, złap za szczotkę i tańcz!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 10:26
Jak radziła w Czwórce psychoterapeutka Katarzyna Miller, warto zapomnie na chwilę o codziennych obowiązkach, zastanowić się, co w tej chwili sprawiłoby nam przyjemność i po prostu to zrobić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rodzinna układanka. Jak się dogadać?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 11:00
- Są różne rodziny: takie, które są źródłem siły, radości, satysfakcji i takie, które są źródłem cierpienia. Najwięcej chyba jest takich, w których zachodzą obie te okoliczności - wyjaśniał prof. Bogdan de Barbaro, gość "Strefy prywatnej".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czarne owce w rodzinie - niedoceniana inność

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 13:30
Czuję się jak piąte koło u wozu, niepotrzebnym, najgorszym członkiem rodziny czy grupy, którą kompromituję swoim zachowaniem i zawsze pakuję się w tarapaty - mówią o sobie "czarne owce". 
rozwiń zwiń