Wiosenne porządki. "Ogranicza nas tylko wyobraźnia"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 09:00
Najpierw zacznijmy od porządków w naszych szafkach, dopiero później możemy się zabrać za przemeblowanie i zmienić coś w naszym mieszkaniu - opowiada scenografka Paulina Szpila.
Audio
  • Paulina Szpila, scenografka i projektantka wnętrz opowiada od czego zacząć wiosenne porządki (Dajesz radę/Czwórka)
Wiosenne porządki najlepiej zacząć od ... swojej szafy.
Wiosenne porządki najlepiej zacząć od ... swojej szafy.Foto: Pixabay.com/public domain

W pokoju bardzo ważna jest przestrzeń. - Warto ograniczyć liczbę mebli. Mamy tendencje do zbierania różnych rzeczy, a one potem leżą na półkach i się kurzą - mówi ekspertka i dodaje, że jeśli mamy mały pokój to możemy na przykład odświeżyć ściany. - Kolory pastelowe zawsze będą optycznie powiększały nam przestrzeń, a kolory intensywne sprawią wrażenie ciasnoty - opowiada Paulina Szpila.

A co w sytuacji, kiedy wynajmujemy mieszkanie, w którym są same meblościanki? - Możemy je przemalować, obkleić starymi gazetami i zabezpieczyć lakierem do drewna. Wszystko to kwestia wyczucia - radzi gość Czwórki i dodaje, że na wiosenne porządki wcale nie trzeba wydawać majątku. Warto samemu stworzyć fajne gadżety. - Weźmy skrzynki z owocami i zróbmy z nich półki. Wykorzystajmy to, co mamy.

Z audycji dowiecie się także, jakie tapety dobrać do ścian, jak poustawiać meble, żeby czuć się dobrze we własnym mieszkaniu.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Paulina Szpila (scenografka, projektantka wnętrz)

Data emisji: 21.03.2016

Godzina emisji: 12.00

jt/kd

Czytaj także

Petsitter - fach, który narodził się z miłości

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 15:40
- Ludzie szukają opiekunów do psów z miłości do swoich zwierzaków - uważa petsitterka Daria Godlewska. - Dzięki nam pies regularnie chodzi na spacery, jest wybiegany i nie czuje się samotny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janek Dąbrowski i pasje jego fanów

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 10:40
Tym razem youtuber JDabrowsky rozmawiał ze swoimi fanami o ich pasjach i nieco przewrotnie w poniedziałek pytał o to, co słuchacze Czwórki lubią robić w piątki.
rozwiń zwiń