X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rodzina - kiedy ją założyć? Już czy jeszcze nie?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 13:47
- Jeśli mówimy o założeniu rodziny, związku, dzieciach to każdy z nas wybiera indywidualnie moment, w którym się na to zdecydujemy - mówi Izabela Jąderek, psycholog i seksuolog.
Audio
  • Izabela Jąderek, psycholog i seksuolog z Uniwersytetu SWPS opowiada najlepszym czasie na założenie rodziny (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/AdinaVoicu

Jedni uważają, że na założenie rodziny najlepszy jest czas tuż po studiach, inni mówią o znalezieniu pracy, są też tacy, którzy mówią o wieku 24 lat, a inni o 30. Gość Czwórki podkreśla, że w tym wszystkim ważne są nasze indywidualne priorytety.

- Pęd do wiedzy, do kariery, ambicje by zwiedzać świat, żeby się wyszaleć, by móc zażyć jak najwięcej uciech różnego rodzaju, sprawiają, że częściej niż nasi rodzice, odsuwamy moment na założenie rodziny - mówi Izabela Jąderek. - Są też tacy, którzy świadomie na dziecko nie zdecydują się nigdy.

Gość Czwórki ucieka od kategorycznego oceniania indywidualnych wyborów, bo każdy sam podejmuje decyzje. Przestrzega jednak, że nie sztuką jest urodzić szybko dziecko, a zadbać o nie. Zadaje pytania o odpowiedzialność i poświęcenie.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Goście: Izabela Jąderek (psycholog, seksuolog z Uniwersytet SWPS)

Data emisji: 16.05.2016

Godzina emisji: 12.00

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czego młodzi oczekują od rodziców? "Granic"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 15:50
- Choć chyba nikt z nas otwarcie się do tego nie przyzna, to każdy dobrze wie, że jeżeli ma się za dużo swobody to można zacząć szaleć - uważają licealistki Ola i Zuza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MICASA. Aplikacja, która dzieli obowiązki

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 16:40
Według większości z nas rodzina idealna to model partnerski z podziałem obowiązków. Tak wygląda teoria. W praktyce pomaga zaś MICASA - aplikacja przygotowana przez Instytut Spraw Publicznych i agencję Performante.
rozwiń zwiń