MICASA. Aplikacja, która dzieli obowiązki

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 16:40
Według większości z nas rodzina idealna to model partnerski z podziałem obowiązków. Tak wygląda teoria. W praktyce pomaga zaś MICASA - aplikacja przygotowana przez Instytut Spraw Publicznych i agencję Performante.
Audio
  • Aplikacja MICASA. Jak zmobilizować domowników do pracy? (Czwórka/Się mówi)
Twórcy aplikacji MICASA wiedzą jak skutecznie przekonać mężczyzn do zmywania naczyń. Nam zdradzają swój patent
Twórcy aplikacji MICASA wiedzą jak skutecznie przekonać mężczyzn do zmywania naczyń. Nam zdradzają swój patentFoto: Glow Images/East News

- Zamieniliśmy przykre obowiązki w stylu mycia naczyń, wynoszenia śmieci i wieszania prania w grę. To nie tylko motywuje niezmotywowanych, ale też uświadamia, co tak naprawdę kryje się pod hasłem "prowadzenie domu" - tłumaczy Daniel Schink.

Użytkownicy przy pomocy listy zadań planują swoje obowiązki i, wykonując je, zbierają punkty. Celem gry jest zebranie jak najbardziej zbliżonej liczby punktów, czyli doprowadzenie do równego podziału domowych prac. W audycji zdradzamy, które czynności są najbardziej uciążliwe i najwyżej punktowane i wyjaśniamy, dlaczego MICASA jest tak atrakcyjna dla mężczyzn.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: Aleksandra Niżyńska, Daniel Schink (twórcy aplikacji), Anna Pietruszka-Dróżdż (Fundacja Mama)

Data emisji: 4.04.2016

Godzina emisji: 15.00

kul/mc

Czytaj także

Rodziny patchworkowe. Jak naprawić nienaprawialne?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 15:45
Ślub, dzieci, rozwód i podział majątku, a potem kolejny ślub i kolejne dzieci. To scenariusz, dzięki któremu tworzą się rodziny patchworkowe, czyli "posklejane" z kilku innych rodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacje dzieci-rodzice. Jak i kiedy odciąć pępowinę?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 17:35
Jako dzieci jesteśmy wpatrzeni w swoich rodziców i kopiujemy ich zachowania. - W okresie dojrzewania zaczynamy widzieć, że wcale nie są wszechmogący - mówi psycholog Jadwiga Ciechanowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mamo, tato, poznajcie mojego chłopaka...

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 17:30
Przedstawienie rodzicom swojej sympatii to dla wielu osób stresujący moment. - Tak naprawdę chyba nie da się nie bać - mówi psycholog Anna Mochnaczewska.
rozwiń zwiń