Jesteś ciekawy świata? Studiuj w Holandii!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 13:00
Te studia są przyjazne żakom, dają imponujące zaplecze, stanowią prostą drogę do łagodnego wejścia na rynek pracy. Oferują ciekawe kierunki, niedostępne w innych częściach świata. Chcesz studiować w Holandii?
Audio
  • Jak dostać się na studia w Holandii, ile trzeba wydać i czego warto się tam uczyć? (Dajesz radę/Czwórka)
Zabytki Amsterdamu. Co warto tam zobaczyć?
Zabytki Amsterdamu. Co warto tam zobaczyć? Foto: Pixabay.com/Public domain

Jak podkreślała w Czwórce Joanna Koper z Dream Foundation, zanim wybierzemy dany kraj na kierunek naszych studiów, warto zastanowić się, jaki model studiowania będzie nam odpowiadał. - Holandia ma zupełnie inny system edukacji niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce - tłumaczyła ekspertka. - Są tam różne typy szkół, m.in. uniwersytety nastawione na praktykę, świetne dla osób, które chcą szybko wejść na rynek pracy. Można tam zdobyć tytuł licencjata, czasem także magistra - mówiła Joanna Koper.

Holandia oferuje szeroki wybór kierunków, prowadzonych w języku angielskim, których nie znajdziemy w ofercie polskich uczelni. Jaki typ uczelni wybrać i co warto studiować w tym kraju? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy. W Czwórce rozmawialiśmy także m.in. o tym, jak zdobyć mieszkanie w Holandii i ile tak naprawdę kosztuje tam studenckie życie.

***

Tytuł audycji: "Dajesz Radę"

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Materiał: Justyna Tylczyńska

Goście: Joanna Koper (Dream Foundation)

Data emisji: 26.10.2016

Godzina emisji: 14.05

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studia po azjatycku. Jak wyjechać do Singapuru?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 18:26
To wyzwanie podjęła m.in. Marta Proksa, Polka, która marzyła, by wiedzę zdobywać na drugim końcu świata. Jak udało jej się to osiągnąć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Holenderskie multi-kulti i duński pragmatyzm

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 14:10
Tym razem sprawdziliśmy, jak studiuje się w Danii i Holandii. - W obu tych krajach obowiązuje podział na uczelnie praktyczne i te przeznaczone dla osób o zacięciu naukowym - wyjaśnia Joanna Koper z Dream Foundation.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hong Kong - miasto 300 drapaczy chmur

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 11:45
To 7-milionowe azjatyckie miasto przytłacza rozmiarem i zachwyca pięknym położeniem. - Mój kampus znajdował się na wzgórzu z widokiem na ocean - wspomina Eryk Sałach z Akademii Leona Koźmińskiego, który spędził tam pięć miesięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy polscy studenci mają się bać Brexitu?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 15:48
- Zasady studiowania z pewnością zmienią się, ale nie jest pewne, że na gorsze dla polskich żaków. Jesteśmy zbyt dobrym "biznesem" dla Wielkiej Brytanii, by miano z nas rezygnować - mówi Patrycja Boboryko, doradca edukacyjny.
rozwiń zwiń