X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jesteś ciekawy świata? Studiuj w Holandii!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 13:00
Te studia są przyjazne żakom, dają imponujące zaplecze, stanowią prostą drogę do łagodnego wejścia na rynek pracy. Oferują ciekawe kierunki, niedostępne w innych częściach świata. Chcesz studiować w Holandii?
Audio
  • Jak dostać się na studia w Holandii, ile trzeba wydać i czego warto się tam uczyć? (Dajesz radę/Czwórka)
Zabytki Amsterdamu. Co warto tam zobaczyć?
Zabytki Amsterdamu. Co warto tam zobaczyć? Foto: Pixabay.com/Public domain

Jak podkreślała w Czwórce Joanna Koper z Dream Foundation, zanim wybierzemy dany kraj na kierunek naszych studiów, warto zastanowić się, jaki model studiowania będzie nam odpowiadał. - Holandia ma zupełnie inny system edukacji niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce - tłumaczyła ekspertka. - Są tam różne typy szkół, m.in. uniwersytety nastawione na praktykę, świetne dla osób, które chcą szybko wejść na rynek pracy. Można tam zdobyć tytuł licencjata, czasem także magistra - mówiła Joanna Koper.

Holandia oferuje szeroki wybór kierunków, prowadzonych w języku angielskim, których nie znajdziemy w ofercie polskich uczelni. Jaki typ uczelni wybrać i co warto studiować w tym kraju? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy. W Czwórce rozmawialiśmy także m.in. o tym, jak zdobyć mieszkanie w Holandii i ile tak naprawdę kosztuje tam studenckie życie.

***

Tytuł audycji: "Dajesz Radę"

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Materiał: Justyna Tylczyńska

Goście: Joanna Koper (Dream Foundation)

Data emisji: 26.10.2016

Godzina emisji: 14.05

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studia po azjatycku. Jak wyjechać do Singapuru?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 18:26
To wyzwanie podjęła m.in. Marta Proksa, Polka, która marzyła, by wiedzę zdobywać na drugim końcu świata. Jak udało jej się to osiągnąć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Holenderskie multi-kulti i duński pragmatyzm

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 14:10
Tym razem sprawdziliśmy, jak studiuje się w Danii i Holandii. - W obu tych krajach obowiązuje podział na uczelnie praktyczne i te przeznaczone dla osób o zacięciu naukowym - wyjaśnia Joanna Koper z Dream Foundation.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hong Kong - miasto 300 drapaczy chmur

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 11:45
To 7-milionowe azjatyckie miasto przytłacza rozmiarem i zachwyca pięknym położeniem. - Mój kampus znajdował się na wzgórzu z widokiem na ocean - wspomina Eryk Sałach z Akademii Leona Koźmińskiego, który spędził tam pięć miesięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy polscy studenci mają się bać Brexitu?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 15:48
- Zasady studiowania z pewnością zmienią się, ale nie jest pewne, że na gorsze dla polskich żaków. Jesteśmy zbyt dobrym "biznesem" dla Wielkiej Brytanii, by miano z nas rezygnować - mówi Patrycja Boboryko, doradca edukacyjny.
rozwiń zwiń