Trujące rośliny? "Oczywiście, że hodować"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 18:20
- Rośliny ozdobne bywają trujące i dobrze jest o tym wiedzieć, jeśli ma się małe dzieci lub zwierzęta, ale to nie znaczy, że nie należy ich hodować - przekonuje Joanna Bogdanowicz z Ogródu Botanicznego UW.
Audio
  • Jak hodować trujące rośliny i cieszyć się dobrym zdrowiem? (Dajesz radę/Czwórka)
Bluszcz to roślina ozdobna uprawiana zarówno na zewnątrz, jak i w domach, która jest trująca dla ludzi i zwierząt.
Bluszcz to roślina ozdobna uprawiana zarówno na zewnątrz, jak i w domach, która jest trująca dla ludzi i zwierząt. Foto: Hellame/Shutterstock.com

- Zwłaszcza, że część z nich ma zbawienne działanie, bo na przykład oczyszcza powietrze z formaldechydu - wyjaśnia eskpertka.

Okazuje sie także, że trujące rośliny mogą też mieć lecznicze działanie. - Tak jest na przykład w przypadku bluszczu. Żeby jednak nie zrobić sobie krzywdy warto jest stosować je pod okiem lekarza - mówi gość Czwórki.

W audycji tłumaczymy też, które rośliny służą naszemu zdrowiu i jak nazywa się gatunek, który korzystnie wpływa na nasz układ nerwowy. Podpowiadamy dlaczego warto urządzić sobie dżunglę w biurze i zdradzamy, która roślina działa jak narzędzie tortur.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Materiał przygotowała: Aleksandra Opala

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Joanna Bogdanowicz (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 17.02.2017

Godzina emisji: 14.08

kul/bch

Czytaj także

Tomasz Walerowicz - od pączka do maratończyka

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 16:00
Na 71 km złapała go meta i tak trafił do elitarnego grona zwycięzców biegu Wings For Life. O pasji do biegania rozmawiamy z Tomkiem Walerowiczem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trening naturalny. Jak ćwiczą hippisi fitnessu?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 14:40
Oddech, postawa, dotyk, wzorce, transfer sił - to elementy charakterystyczne dla treningu naturalnego. O ćwiczeniach, które pozwalają wrócić do korzeni, opowiadają hippisi fitnessu, czyli trenerzy z Plenerowej Szkoły Treningu Naturalnego.
rozwiń zwiń