Na leśnym dukcie. O spotkaniach ze zwierzętami

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 15:40
- Na buchtowisku możemy spotkać dzika. Dzikie świnie robią dużo dobrego dla życia w lesie. Umożliwiają samosiew drzew i krzew, zjadają owady i są sprzymierzeńcem leśnika - opowiada Sylwester Lisek z Nadleśnictwa Poddębice. 
Audio
  • Jak wygląda zima w lesie? I co robią w styczniu zwierzęta? (Dajesz radę/Czwórka)
Co w grudniu robią w lesie dziki? Okazuje się, że nie tylko ryją, ale też... zalecają się
Co w grudniu robią w lesie dziki? Okazuje się, że nie tylko ryją, ale też... zalecają sięFoto: Shutterstock/dom. publiczna/Volodymyr Burdiak

Czytaj także
gołębie ptaki zima kobiety radość 1200.jpg
Czym dokarmiać ptaki zimą? "Chleb jest bardzo szkodliwy"

Rozmówca Kacpra Kowalczyka przekonuje, że zima w lesie, mimo, że jest trudna dla zwierząt, wcale nie jest mniej ciekawa niż wiosną czy latem. Przypomina też, żeby przy spotkaniach z dzikimi zwierzętami pamiętać o zachowaniu daleko idącej ostrożności. - Nie podchodzimy, nie głaszczemy i nie dokarmiamy ich na własną rękę i to nawet jeśli łosie czy dziki chodzą po ulicach naszych miast. One muszą żyć w swoim środowisku, w swoich lasach - podkreśla Sylwester Lisek i podpowiada, w jaki inny sposób możemy pomagać zwierzętom, o czym musimy pamiętać wybierając się na leśny spacer po lesie i zdradza, który ptak przypomina... dzika.

W audycji sprawdzamy także, po co robi się zwierzętom badanie krwi i jakie leki na odrobaczanie stosuje się u gadów - POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Data emisji: 1.01.2018

Godzina emisji: 14.07

kul


Czytaj także

Ekologiczne granulki, a może okruszki ze stołu? Czym karmić nasze zwierzęta?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 14:00
Specjalistyczna karma, uzupełniona w minerały i składniki odżywcze, którą można nabyć jedynie w sklepach zoologicznych, a może zapasy z domowej spiżarni? W dzisiejszej audycji "Dajesz radę" pytamy eksperta o to, czym i w jaki sposób karmić nasze zwierzęta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pomagać bezdomnym kotom jesienią i zimą?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 14:00
Spotkać je można na ulicach, w parkach i na śmietnikach i w piwnicach. Tylko w Warszawie, jak przekonywała Iwona Kłucińska-Petchl, jest ok 29 tys. bezdomnych kotów. W jaki sposób każdy z nas może im pomóc?
rozwiń zwiń