Erasmus dla doktorantów w Petersburgu. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 16:31
Erasmus pozwala wyjechać na studia trzy razy: podczas studiów licencjackich, magisterskich i podczas… doktoratu. Jednym z miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić Petersburski Uniwersytet Państwowy.
Audio
  • Studenckie życie w Petersburgu podczas programu Erasmus dla doktorantów (Dajesz radę/Czwórka)
Petersburg
PetersburgFoto: sunydor/Pixabay

salwador 1200.jpg
Latynos niejedno ma imię. Podróż przez Karaiby i Meksyk

Jak przekonywał w Czwórce doktorant Tomasz Wawrzyński, Petersburg to miejsce, na które zdecydował się właściwie od razu. - Jednak wyjedziemy na Erasmusa, należy wypełnić sporo dokumentów, a przede wszystkim zainteresować się tematem: wyszukać sobie uczelnię, sprawdzić, czy ma podpisane umowy o współpracę, znaleźć sobie opiekuna. Inicjatywa wychodzi od nas - podkreślał w Czwórce. - Jednak Rosjanie załatwili to wszystko bardzo szybko i sprawnie, nawet pomimo różnicy czasu, która nas dzieli.

Wawrzyński pojechał do Rosji na cały semestr. Jak przekonywał w Czwórce, na miejscu musiał "znaleźć swój rytm", i odnaleźć się w tamtejszej rzeczywistości. Jak radził sobie z długimi nocami i krótkimi dniami? Na co należy zwracać uwagę, czytając maile od rosyjskich uczelni? Ile kosztuje studenckie życie w Petersburgu i co robią tamtejsi studenci... po godzinach zajęć?  O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Tomasz Wawrzyński (podróżnik, pilot wycieczek i doktorant na Wydziale Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego)

Data emisji: 19.09.2018

Godzina emisji: 14.07

kd

Czytaj także

Studia w Japonii. Nauka, podróże i... karaoke po północy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 15:43
Studiował  na Nagoya University of Commerce and Business, i pracował jako instruktor narciarstwa w japońskich górach. Michał Szymczyk opowiedział w Czwórce o swoich doświadczeniach podczas japońskiego Erasmusa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus w stolicy Andaluzji. "Tu kulturę reguluje temperatura"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 16:00
Mateusz Brzozowski podczas swoich studiów w Sewilli uczył się, smakował, jeździł na nartach i surfował. W "Dajesz radę" opowiedział, jak dostał się do tego studenckiego raju.
rozwiń zwiń