Studia w Japonii. Nauka, podróże i... karaoke po północy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 15:43
Studiował  na Nagoya University of Commerce and Business, i pracował jako instruktor narciarstwa w japońskich górach. Michał Szymczyk opowiedział w Czwórce o swoich doświadczeniach podczas japońskiego Erasmusa.
Audio
  • Michał Szymczyk opowiada o swoim wyjeździe do Japonii z programem Erasmus Plus (Dajesz radę/Czwórka)
Ulice Tokio
Ulice TokioFoto: Shutterstock.com/StockStudio

panorama petersburg 1200.jpg
Edukacja w Sankt Petersburgu oczami studentki prawa

Studiował w ramach programu Erasmus Plus na prywatnej uczelni biznesowej w Japonii. - Podczas aplikacji brano z pewnością pod uwagę średnią ocen, ale liczyły się także wszelkiego rodzaju aktywności studenckie. Azja nie jest oblegana, ale w Japonii dostępne było tylko jedno miejsce - mówił Michał Szymczyk. Opowiadał m.in. o japońskich cenach, i o warunkach zakwaterowania Europejczyków w tamtejszych akademikach. Mówił też o japońskim systemie edukacji i o tym, czym codzienność żaków na Okinawie różni się od życia w polskich miastach.  

afryka dzieci 1200 free
Wolonturystyka. Jak połączyć podróże z pomaganiem?

Będąc w Japonii Michał Szymczyk nie ograniczał się wyłącznie do nauki. Podróżował po całym kraju, ale zwiedził również Seul, stolicę Korei Południowej oraz najbardziej wysuniętą na południe japońską wyspę Okinawę. Zdobył największy szczyt Japonii, czyli Fuji o wysokości 3776 n.p.m,  i nurkował z rekinami wielorybimi. Ile kosztowała go japońska przygoda i w jakim stopniu europejskich studentów dofinansowuje tamtejszy rząd? Jak radził sobie w odległej japońskiej kulturze i czego nauczyła go ta podróż? Dlaczego, zamiast w nocy wracać do akademików studenci wolą pójść na karaoke? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Michał Szymczyk (student akademii im. Leona Koźmińskiego, absolwent programu Erasmus Plus) 

Data emisji: 21.02.2018

Godzina emisji: 14.07

kd

Czytaj także

Erasmus w Rumunii. "Bardzo wysoki poziom nauczania"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 18:00
Tym razem w "Dajesz radę" zachęcamy Was do wyjazdu na naukę do Rumunii - kraju kontrastów, który z otwartymi ramionami wita studentów Erasmusa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus w Słowenii. Piękno przyrody, zabytki i... nauka

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 11:53
Słowenia - jeden z najbardziej zielonych krajów w Europie, pełen pięknych widoków. Jej stolicą jest Ljubljana - miasto, w którym Ola Pawelec spędziła pół roku na studenckiej wymianie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia na Jawie. W otoczeniu kulturowej różnorodności

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 18:02
Siedem tysięcy wysp rozciągniętych na tysiącach kilometrów, w trzech strefach czasowych i mieszkańcy posługujący się prawie 300 lokalnymi językami. Tak różnorodna i bogata kulturowo jest Indonezja. W jej kulturalnym i politycznym centrum, czyli Dżakarcie, na stypendium Darmasiswa była dziennikarka Olivia Drost. 
rozwiń zwiń