X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Erasmus w Bułgarii. Piaszczyste plaże nad Morzem Czarnym

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 15:12
Warna to trzecie, co do wielkości miasto Bułgarii oraz główny węzeł komunikacyjny nad Morzem Czarnym. Uznawana jest za morską stolicę tego kraju. 
Audio
  • Życie studenckie w Bułgarii. Romek Bieda o Erasmusie w Warnie (Dajesz radę/Czwórka)
Warna, Bułgaria
Warna, BułgariaFoto: Valentin Valkov/Shutterstock

iceland-2064170_1920 Islandia 1200.jpg
Erasmus na Islandii. Jak się tam dostać?

Warna to też miasto, do którego można wyjechać na studia w ramach programu Erasmus +. Choćby po to, żeby odszukać tam ślady polskiej historii. Opowiada o nich stypendysta programu Romek Bieda. - Pochodzę z okolic Bieszczad, więc pomyślałem, że ciekawie będzie sprawdzić, jak to jest mieszkać blisko plaży - mówił gość Czwórki.

- Pierwsze dwa miesiące spędziłem w hostelu nad morzem. Szukanie zakwaterowania na odległość na etapie załatwiania formalności było zbyt trudne, zwłaszcza w innym kraju. Postanowiłem, że zajmę się tym po przyjeździe do Warny - opowiadał stypendysta. - Na miejscu okazało się, że trafiłem do niezwykłego miejsca. 

Co sprawiło, że zamiast kilku dni, spędził w hostelu aż dwa miesiące? W jaki sposób bycie "studentem z Erasmusa" reorganizuje sposób prowadzenia zajęć na uczelni? Jakie atrakcje Warna oferuje przyjezdnemu stypendyście? Jakie polskie akcenty można odnaleźć w Bułgarii? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Romek Bieda (stypendysta programu Erasmus+ w Bułgarii)

Data emisji: 1.08.2018

Godzina emisji: 14.07

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studia w Sankt Petersburgu. Rosja oczami studentki prawa

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 15:47
Rosja zawsze ją fascynowała. Swoją przygodę z tym krajem zaczęła odważnie - od wyjazdu na wymianę do Sankt Petersburga. Później zdecydowała się wyruszyć w dalsze zakątki Rosji i odbyć podróż transsyberyjską, dojeżdżając następnie do stolicy Mongolii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Japonii. Nauka, podróże i... karaoke po północy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 15:43
Studiował  na Nagoya University of Commerce and Business, i pracował jako instruktor narciarstwa w japońskich górach. Michał Szymczyk opowiedział w Czwórce o swoich doświadczeniach podczas japońskiego Erasmusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus w Budapeszcie. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 16:00
W ramach programu Erasmus Plus Ula Niepewna studiowała przez jeden semestr w stolicy Węgier. - Węgrzy są bardzo podobni do nas, a różnic kulturowych między Warszawą a Budapesztem praktycznie nie ma - wspominała w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia we Włoszech: "są płatne, a obrona tytułu jest wielkim świętem"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 12:00
W ramach programu Erasmus Plus Karolina Walczowska wyjechała na staż do jednego z biur podróży w Rimini. Rok później odwiedziła południową część kraju. Jak jej się to udało?  
rozwiń zwiń