Erasmus w stolicy Andaluzji. "Tu kulturę reguluje temperatura"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 16:00
Mateusz Brzozowski podczas swoich studiów w Sewilli uczył się, smakował, jeździł na nartach i surfował. W "Dajesz radę" opowiedział, jak dostał się do tego studenckiego raju.
Audio
  • Studia w Sewilii – surfing, sjesty i uliczne parady (Dajesz radę/Czwórka)
Sewilla - jedno z chętnie odwiedzanych przez turystów hiszpańskich miast
Sewilla - jedno z chętnie odwiedzanych przez turystów hiszpańskich miast Foto: Epicantus/Pixabay

warna bułgaria 1200.jpg
Erasmus w Bułgarii. Piaszczyste plaże nad Morzem Czarnym

Studiował "Business Management" na Universidad Pablo de Olavide. Pokochał Sewillę, cała andaluzyjską kuchnię i kulturę (poza corridą, którą miał okazję oglądać). Poza wieloma Europejczykami poznał również ludzi z Ameryki Łacińskiej, z którymi uczył się, podróżował i mieszkał. Zwiedził Andaluzję, serfował w Portugalii, udało mu się nawet pojechać na narty. Brzmi wspaniale, ale gość Czwórki przyznał, że Andaluzja nie była jego pierwszym celem podróży. 

Niezwykłym zjawiskiem były parady organizowane z okazji święta Trzech Króli. Przez miasto przejeżdżają wtedy barwne platformy, a nad głowami uczestników fruwają tony cukierków Mateusz Brzozowski

- Na Erasmusa chciałem wyjechać do Lizbony. Wszystko zaplanowałem. Nie przewidziałem tego, jak dużą popularnością na mojej uczelni będzie cieszył się ten kierunek - mówił Mateusz Brzozowski. - Sewilla była na drugim miejscu i choć o mieście wiedziałem niewiele, dziś jestem bardzo zadowolony z tego wyboru - opowiadał.

Jakie wymogi formalne musiał spełnić, żeby dostać się na Erasmusa do Sewilli? Jak szukał mieszkania? Czym poruszał się po mieście? M.in. o tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Mateusz Brzozowski (stypendysta programu Erasmus+ w Andaluzji)

Data emisji: 8.08.2018

Godzina emisji: 14.07

ac/kul

Czytaj także

Studia w Japonii. Nauka, podróże i... karaoke po północy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 15:43
Studiował  na Nagoya University of Commerce and Business, i pracował jako instruktor narciarstwa w japońskich górach. Michał Szymczyk opowiedział w Czwórce o swoich doświadczeniach podczas japońskiego Erasmusa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polski student-muzyk w Finlandii. "Pół roku pełne wrażeń"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 19:05
W ramach programu Erasmus Plus studiował przez jeden semestr w Oulu w północnej Finlandii. - Wybrałem ten kierunek podróży, bo lubię skandynawską kulturę, a nie lubię tłumów. Liczyłem trochę na łut szczęścia i udało się - tłumaczył Łukasz Wolak w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus na Islandii. Jak się tam dostać?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 19:46
W trakcie swojego pobytu Wojtek Kokot nie tylko podróżował po kraju, ale również aktywnie poznawał miejscową kulturę. W Czwórce opowie o swoich doświadczeniach.
rozwiń zwiń