Studia w Sankt Petersburgu. Rosja oczami studentki prawa

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 15:47
Rosja zawsze ją fascynowała. Swoją przygodę z tym krajem zaczęła odważnie - od wyjazdu na wymianę do Sankt Petersburga. Później zdecydowała się wyruszyć w dalsze zakątki Rosji i odbyć podróż transsyberyjską, dojeżdżając następnie do stolicy Mongolii. 
Audio
  • Klaudia Kondracka o studiach w Rosji i podróży z Petersburga do Ułan Bator (Dajesz radę/Czwórka)
Sankt Petersburg - zdjęcie ilustracyjne
Sankt Petersburg - zdjęcie ilustracyjneFoto: Roman Evgenev/Shutterstock.com

Singapur 1200.jpg
Florian Pyszel. Autostop i bicie rekordów

Choć nie jest to popularny kierunek dla studentów postanowiła wybrać się w samodzielną podróż. Jak twierdzi, od początku planowała, że będzie odkrywać ten kraj na własną rękę. - To nie był wybór przypadkowy. Rosja od zawsze mnie intrygowała. W moim odczuciu zawsze jawiła się jako obszar niezbadany. Niezwykły, nieodkryty i fascynujący. Na własnej skórze chciałam się przekonać jak tam jest - opowiadała w rozmowie z Justyną Tylczyńską.

Co od razu rzuca się w oczy po przyjeździe do tego krajuCzy stereotypy na temat Rosjan są nadal aktualne? O różnicach kulturowych, podróży koleją transsyberyjską, niezwykłej Mongolii oraz o wrażeniach związanych z tym państwem opowiedziała Klaudia Kondracka. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Klaudia Kondracka - studentka prawa i zarządzania

Data emisji: 24.01.2017

Godzina emisji: 14.07

ac/kd

Czytaj także

Erasmus w Rumunii. "Bardzo wysoki poziom nauczania"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 18:00
Tym razem w "Dajesz radę" zachęcamy Was do wyjazdu na naukę do Rumunii - kraju kontrastów, który z otwartymi ramionami wita studentów Erasmusa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Walencja. Może to Twoje miejsce na ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 16:40
- W trzecim największym mieście Hiszpanii panuje spokój. To od razu mnie urzekło. Ludzie mają na wszystko czas, a Walencja jest dla nich bardzo przyjazna - opowiada Natalia Fraś, autorka bloga "Zapiski ze świata".     
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus w Szwecji. Studiowanie przez duże "S"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 17:12
- Szwedzi traktują studiowanie bardzo poważnie. Dostają stypendia, więc czują się zobowiązani, by rzeczywiście uczyć się osiem godzin dziennie. Naprawdę siedzą w bibliotekach cały czas, nie tylko w czasie sesji – tłumaczyła Anna Bloch-Kurzyńska, studentka prawa, stypendystka programu Erasmus Plus.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wolonturystyka. Jak połączyć pasję pomagania z podróżowaniem

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 15:00
Wolontariaty zagraniczne, m.in. w Afryce czy Azji, stają się powszechnym sposobem spędzenia wakacji. Jak wybierać oferty wolontariatu, by nie dać się "naciąć"?
rozwiń zwiń