X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pożywienie, lokum - jak właściwie opiekować się królikiem?  

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 19:03
- Króliki żyją od trzech do sześciu lat, a jeśli właściwie je karmimy i się nimi opiekujemy - będą z nami nawet osiem lat - tłumaczy hodowca Jan Struś. 
Audio
  • Jak opiekować się królikiem? (Dajesz radę/Czwórka)
Króliki wymagają szczególnej opieki i odpowiedzialności od swoich opiekunów
Króliki wymagają szczególnej opieki i odpowiedzialności od swoich opiekunówFoto: MikesPhotos/Pixabay.com

Króliki są udomowione i tym różnią się od zajęcy, które mają dziką naturę. Wypuszczone na zewnątrz króliki nie miałyby szans na przeżycie. Jak Struś

Kiedyś królik był hodowany głównie w celach konsumpcyjnych, obecnie jego rola w relacjach z człowiekiem się zmienia. Podobnie jak pies i kot staje się zwierzęciem towarzyszącym. - To maleństwo ma dopiero dwa tygodnie, czyli oczka otworzyło dopiero kilka dni temu - oprowadzał nas po swojej hodowli Jan Struś. - W warunkach domowych króliki żyją bez specjalnego oświetlenia, należy je karmić specjalną paszą, a oprócz tego koniecznie podawać marchewkę, buraczki i przede wszystkim sianko. Jest to szczególnie ważne, gdyż królik cały czas przeżuwa, więc właściwego pokarmu nie może zabraknąć - mówił ekspert.

Jeśli nasz królik mieszkał w poprzednim właścicielem, zapytajmy o karmę, którą dostawał. Ważne, by była zachowana ciągłość w odżywianiu, w przeciwnym razie królik może chorować. Jan Struś

ZOBACZ TAKŻE Czy da się tak naprawdę oswoić kota? >>>

Jak wygląda królik rex, czyli najmniejszy z królików i ile razy w roku rozmnażają się te zwierzęta? Co powinno znaleźć się w wyposażeniu klatki królików i jak odpowiedzialnie zajmować się tymi zwierzętami? I czym rózni się królik od zająca? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

ZOBACZ TAKŻE Małe ssaki w domu - właściwe odżywianie i opieka >>>

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej audycji "Dajesz radę", w której rozmawialiśmy m.in. o nowej dyrektywie wodnej, czyli przepisach unijnych, co zmieni się w życiu polskich zwierząt po jej wejściu w życie? O tym mówiła Karolina Kukielska  z WWF Polska. W programie słuchaliśmy także głosu orłów bielików. Sprawdziliśmy też, dlaczego nie ma potrzeby obcinania pazurków żółwiom stepowym i czy należy suplementować świnkom morskim witaminę C, a w Radiowej Poradni dla Zwierząt dowiedzieliśmy się co jedzą... owce.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: Jan Struś (hodowca królików)

Data emisji: 25.02.2019

Godzina emisji: 14.08

kd


 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od drapieżnika do domowego pupila. Co się zmieniło?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 16:00
Zarówno psy jak i koty wywodzą się od dzikich drapieżników. Dlaczego, po udomowieniu zwierzęta te stały się tak lękliwe i jak temu przeciwdziałać? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kleszcze nie śpią w zimie. Jakie nowe choroby grożą twojemu psu i kotu?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 19:05
- Kropelki, wylewane na kark i działające przez miesiąc, tabletki, działające przez kwartał, czy obroże działające od miesiąca do ośmiu - w gabinetach weterynaryjnych dostępnych jest mnóstwo preparatów przeciwko kleszczom i pchłom - tłumaczy dr Dawid Jańczak.
rozwiń zwiń