Polskie Radio
Section05
króliki

Zwierzę w prezencie świątecznym – spod choinki na ulicę

W minione Boże Narodzenie, tak jak i w poprzednich latach, wiele dzieci otrzymało w prezencie od swoich rodziców zwierzę – najczęściej psa, kota, królika lub rybki. Niestety często dość szybko okazuje się, że taki podarek nie spełnia oczekiwań domowników i staje się niechcianym. Dlaczego zwierzę w prezencie świątecznym nigdy nie jest dobrą decyzją i jak powinniśmy postąpić, gdy już musimy je oddać?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Piotr Firan Trójka prezenty Boże Narodzenie choinka święta zwierzęta zwierzęta domowe PSY koty kot króliki schronisko dla zwierząt prawa zwierząt

Królik - dobry prezent dla dzieci?

– Dla małych dzieci polecałabym królika pluszowego, a nie żywego. Królik to zwierzę, które czuje i wymaga opieki, czyli musi jeść, pić i załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Osoba, która się nim opiekuje musi sobie z tego zdawać sprawę, w mojej opinii to będzie osoba, która ma kilkanaście lat – tak o kupowaniu królików w prezencie dla najmłodszych mówiła w audycji Między Nami Zwierzętami lekarz weterynarii Katarzyna Kacprzak-Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zwierzęta króliki