Wakacje na kempingu. "Ludzie z namiotów robią drugi dom"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 16:50
Pensjonaty, kwatery, noclegi w gospodarstwach agroturystycznych przeżywają w tym roku oblężenie. Alternatywą są pola namiotowe i kemping. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: DisobeyArt/Shutterstock.com

Posłuchaj
14:17 CZWÓRKA Dajesz rade - camping 28.07.2021.mp3 Co warto zabrać, gdzie się rozbić i jakie zasady panują na polach na​miotowych? (Dajesz radę/Czwórka) 

Mając na uwadze polską aurę, na kemping zabieramy termowentylator, czyli popularną farelkę. Jest nieoceniona w trakcie chłodnych wieczorów i poranków Łukasz Wójcicki

Namiot jak drugi dom

Wiele udanych wypraw pod namioty na swoim koncie mają autorzy bloga "Podróżnicy.pl". Rozmówcy Marty Hoppe podpowiadają, o czym należy pamiętać, szykując się na wakacje na kempingu. - Zabieramy minimum rzeczy, żeby auto nie było wypchane po brzegi i jest to prawdziwy "tetris" - śmieje się Monika Wójcicka. - Namiot, poduszki, materac, stół z krzesłami, kuchenka i lodówka turystyczna. To podstawa. Przedłużacz, żeby podłączyć wszystkie sprzęty, i zastawa stołowa, w postaci sztućców i talerzy.

Posłuchaj także:

Raczej nie jeździmy "w ciemno", żeby się nie zawieść i nie musieć w ostatniej chwili szukać nowego miejsca. Telefon na dwa dni przed wyjazdem załatwia sprawę Monika Wójcicka

Gdzie się rozbić?

Odpowiednie wyposażenie gwarantuje na kempingu komfortowe warunki. Nie mniej ważny jest też wybór samego miejsca. - Kiedy już zdecydujemy, gdzie chcielibyśmy się zatrzymać, warto zadzwonić do takiego miejsca i sprawdzić, jaka jest sytuacja na polu namiotowym - podpowiadają rozmówcy Marty Hoppe. - Na samym kempingu, zanim się rozbijemy, trzeba sprawdzić podłoże i najlepiej wybrać zacienione miejsce. Wtedy unikniemy sauny. Trzeba też "oszacować" bliskość toalety. Namiot rozstawiony w sąsiedztwie nie jest najlepszym rozwiązaniem. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Goście: Monika i Łukasz Wójciccy (blogerzy i youtuberzy, "Podróżnicy.pl")

Data emisji: 28.07.2021

Godzina emisji: 14.08

kul

Czytaj także

Tanie podróżowanie. Na własną rękę czy z biurem podróży?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 17:17
Podróżowanie poza sezonem jest korzystne finansowo. Pamiątki, noclegi, zakupy - wszystko jest tańsze. Dokąd szczególnie warto się wybrać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Modny balkon. Miejsce relaksu i roślin, też tych do jedzenia

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 17:16
W szare miesiące pandemii nasze mieszkania zazieleniliśmy monsterami, marantami, fikusami czy filodendronami. W ciepłe dni chętniej jednak wychodzimy na balkon, taras czy do ogrodu. Jakie rośliny tam królują? Co jest roślinnym balkonowym hitem 2021 roku?
rozwiń zwiń