Nie marnuj jedzenia! "Rób pizzę"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 16:00
- Na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale jeśli przestaniemy marnować jedzenie to możemy zaoszczędzić w skali roku nawet do 2 tysięcy złotych. A co robić z resztkami? Najlepiej pizzę - przekonuje Maria Kowalewska z Federacji Polskich Banków Żywności.
Audio
  • Sprawdzone sposoby na to, by nie marnować jedzenia (Dajesz radę/Czwórka)
Pizzetki to alterntywa dla pizzy
Pizzetki to alterntywa dla pizzyFoto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

Kiedy jednak wiemy, że na pewno czegoś nie zjemy, wtedy możemy skorzystać z idei "foodsharing". - Produkty możemy przynieść do jadłodzielni, albo skorzystać z pomocy banków żywności. W zeszłym roku udało im się zebrać ponad 140 tysięcy ton żywności, z których skorzystało 2 miliony osób - opowiada gość Czwórki. 

Sposobów na to, by nie marnować jedzenia jest wiele. W audycji podpowiadamy, jak z resztek w lodówce wyczarować ekskluzywną kolację, sprawdzamy, które produkty wyrzucamy najczęściej i tłumaczymy, co tak naprawdę znaczy komunikat "najlepiej spożyć przed".  

***

Tytuł audycji: "Dajesz Radę"

Prowadzi: Marta Hoppe

Goście: Maria Kowalewska (Federacja Polskich Banków Żywności)

Data emisji: 8.10.2016

Godzina emisji: 14.07

kul/kd

Czytaj także

"Na krzywy ryj" - jak przeżyć, jedząc tylko produkty ze śmietników?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 19:00
Monika Stasiuk to freeganka - je to, co inni wyrzucają do śmieci. Efekty swojej akcji prezentuje razem z kolegą Krzyśkiem w portalu społecznościowym i na kanale "Na krzywy ryj".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy przemysł spożywczy nas truje?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 16:24
Większość z nas w sklepach sięga po produkty, które wyglądają najlepiej. Czy ich doskonały wygląd zawsze idzie w parze z jakością?
rozwiń zwiń