"Na krzywy ryj" - jak przeżyć, jedząc tylko produkty ze śmietników?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 19:00
Monika Stasiuk to freeganka - je to, co inni wyrzucają do śmieci. Efekty swojej akcji prezentuje razem z kolegą Krzyśkiem w portalu społecznościowym i na kanale "Na krzywy ryj".
Audio
  • Monika Stasiuk o freeganizmie i akcji "Na krzywy ryj" (Się mówi/Czwórka)
Monika, wraz ze swoim kolegą Krzyśkiem, z produktów znalezionych na śmietniku potrafi przyrządzić obiad z deserem
Monika, wraz ze swoim kolegą Krzyśkiem, z produktów znalezionych na śmietniku potrafi przyrządzić obiad z deseremFoto: Screen z YouTube

Monika przyznaje, że nie przypuszczała, iż jej akcja będzie miała tak szeroki odzew i wywoła tak wiele komentarzy, także bardzo negatywnych.

- Zawsze wkurzało mnie marnotrawstwo. Na początku chciałam sama dla siebie sprawdzić, jakby to było, gdybym żywiła się tylko tym, co ktoś wyrzuci. Nie planowałam, że informacja trafi do mediów. Ale media zainteresowaly się tym same, a potem poszedł "hejt jak marzenie" - mówi Monika Stasiuk.

Freeganka odpowiada na pytania, gdzie szuka wyrzuconego jedzenia, jakie największe "skarby" znalazła w śmietniku i czy nie boi się, że zatruje się nadpsutymi produktami. Zdradza też, jak będzie wyglądała jej kolejna akcja związana z tematem marnowania żywności.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Monika Stasiuk (freeganka, pomysłodawczyni akcji "Na krzywy ryj")

Data emisji: 10.08.2015

Godzina emisji: 15.00

mg/jp

Czytaj także

Targ Śniadaniowy promuje ideę "slow food"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 12:00
- Targ jest miejscem spotkań lokalnych mieszkańców oraz okazją, żeby zjeść wspólne śniadanie. Coś, co jest normą w innych częściach Europy przenieśliśmy na nasz grunt - mówi Bianca Torossian, organizatorka Targu Śniadaniowego na Żoliborzu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak nie marnować jedzenia? "Kupuj głową, nie oczami"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 15:30
Kupujemy więcej, niż jesteśmy w stanie zjeść. - W naszych koszach rocznie ląduje 9 milionów ton jedzenia - alarmują eksperci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Food truck - jak działa restauracja na kółkach?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 15:00
Burgery, pizza i dania kuchni świata przygotowywane w ciężarówkach i starych autobusach. Jedzenie z mobilnych restauracji podbija Polskę.
rozwiń zwiń