NNW i inne polisy. Kiedy warto się ubezpieczyć?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 15:55
Dodatkowe wydatki związane z nieprzewidzianymi wypadkami losowymi to sytuacje trudne i nieprzyjemne. Gdy zima daje się we znaki, a chodniki i ulice są śliskie i oblodzone - warto zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem. Tylko które wybrać?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/GreenMiles

weterynarz pies 1200.jpg
Ubezpieczenia domowych zwierząt coraz bardziej popularne

Jak przekonuje Agnieszka Durska z Polskiej Izby Ubezpieczeń, w zimie, gdy ślizgamy się na oblodzonych chodnikach i jezdniach, można zadbać na przykład o polisę NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dotyczy ona człowieka, a nie sytuacji. - Czyli dostajemy dzięki niej określony procent kwoty w zależności od naszych obrażeń i uszczerbku na zdrowiu po wypadku - tłumaczyła ekspert. - Można też zdecydować się na ubezpieczenie, które pokryje koszty naszego pobytu w szpitalu. 

Posłuchaj
04:26 _PR4_AAC 2021_02_04-14-47-12.mp3 Czy warto płacić za ubezpieczenie, a jeśli tak, to jakie wybrać? (Dajesz radę/Czwórka) 

shutterstock hulajnogi warszawa  1200.jpg
Obowiązkowe OC dla posiadaczy elektrycznych hulajnóg?

Ubezpieczenie to jednak nie wszystko, a swoich praw dochodzić możemy w różnych miejscach. - Jeśli przewrócimy się na takim oblodzonym chodniku i na przykład złamiemy sobie rękę, możemy próbować domagać się odszkodowania od zarządcy tegoż chodnika. To niestety jest dość skomplikowane i może skończyć się w sądzie, ale generalna zasada mówi, że właściciel danej posesji ma obowiązek odśnieżania. Jeśli jednak znajduje się tam m.in. pas zieleni, procedury będą już inne - mówiła Agnieszka Durska. To działa jednak w dwie strony. Jeśli - jako właścicielowi posesji zdarza nam się nie odśnieżyć wjazdu, można ubezpieczyć się od ewentualnych wypadków kogoś innego. 

Czytaj także:

Ostatnio modne stają się również ubezpieczenia "przeciwkowidowe". - Na rynku jest mnóstwo tego typu produktów. Można ubezpieczyć się m.in. na okoliczność pobytu w szpitalu z powodu wirusa. Ubezpieczenia turystyczne także nie wykluczają już pandemii. To choroba, więc oczywiście można wykupić polisę w tym zakresie - podkreślała ekspert. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Anna Hardej

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Data emisji: 04.02.2021

Godz. emisji: 14.40

kd/kul

Czytaj także

Może zabraknąć kontroli, ale nie będzie drożej. Czy euro nam się opłaca?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 16:00
Już w 2004 roku Polska opowiedziała się za wprowadzeniem euro, ale ostatnia odpowiedź rządu na zapytania o wprowadzenie wspólnej waluty brzmi: "na razie nie".
rozwiń zwiń