Sekrety tańca Beyoncé, czyli high heels dance

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 20:47
- Dla mnie sam chód na obcasach to już jest taniec. Jest to w pewnym sensie choreografia, bo są to elementy, które musimy mieć w głowie - mówi tancerka Ilona Bekier.
Audio
  • Rozmowa na temat high heels, czyli tańca na wysokich obcasach (Sens dance/ Czwórka)
Promowaniem high heels w Polsce zajęła się Ilona Bekier, finalistka 5. edycji You can dance. Jedną z najbardziej cenionych tancerek tego stylu jest diwa Beyonc
Promowaniem high heels w Polsce zajęła się Ilona Bekier, finalistka 5. edycji "You can dance". Jedną z najbardziej cenionych tancerek tego stylu jest diwa BeyoncéFoto: Pixabay (Domena publiczna)

High heels, czyli taniec na wysokich obcasach został spopularyzowany przez królową popu Beyoncé. Modelka Żaneta Sitko podkreśla, że szpilki są ważnym atrybutem kobiet, bo dzięki nim dziewczyny są wyższe i zmienia się sposób ich chodzenia, jak również sylwetka.

- Najlepiej jest zacząć od obcasów 8-centymetrowych, które nie są ani za niskie, ani za wysokie. Przede wszystkim postać musi być wyprostowana, głowa do góry bez zadarcia nosa, łopatki ściągnięte, brzuch delikatnie wciągnięty, pupa do tyłu - opowiada modelka.

Po opanowaniu niełatwej sztuki chodzenia w butach na obcasach można rozpocząć naukę tańca w tego typu obuwiu. Specjalistka i choreografka Ilona Bekier przyznaje, że by dobrze czuć się w szpilkach, należy ćwiczyć mięśnie nóg i brzucha. - Nie we wszystkich stylach muzycznych obcasy wyglądają dobrze. Wiadomo, że można zatańczyć wszystko, ale lepiej jest, jeśli wyglądamy w tym dobrze, a nie jak pokraki - podkreśla tancerka.

W programie rozmawialiśmy o tym, jak wyglądają zajęcia z tańczenia na obcasach, jakie szpilki są najlepsze do zabaw na parkiecie i jaka muzyka jest idealna przy high heels dance.

***

Tytuł audycji: Sens dance

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Żaneta Sitko (modelka), Ilona Bekier (tancerka, choreograf, finalistka programu "You can dance")

Data emisji: 20.08.2015

Godzina emisji: 21.00

sm/mg

Czytaj także

Terapia ruchem - taniec, który leczy duszę

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 10:00
Taniec może być rozrywką, grą między dwojgiem partnerów albo sztuką. Ale nie tylko! Poprzez ruch można także prowadzić terapię psychologiczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

American tribal style - egzotyka z USA

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 14:00
ATS to połączenie tańca brzucha, etnicznych stylów północnoafrykańskich i indyjskich oraz flamenco. Ten eklektyczny styl ukształtował się w Stanach Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Capoeira - wolna sztuka walki i tańca

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 08:00
rozwiń zwiń