Dziewczyna, która chodzi po dachach Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 14:20
Była już na iglicy Pałacu Kultury, wspięła się też na większość nowoczesnych wieżowców w Warszawie. Pasją Aleksandry Łogusz jest fotografowanie miasta z perspektywy dachów budynków.
Audio
  • "Jej wysokość" - reportaż Beaty Kwiatkowskiej (Reportaż/Czwórka)
Aleksandra Łogusz to fotografka i autorka profilu na Facebooku Blogusz.pl
Aleksandra Łogusz to fotografka i autorka profilu na Facebook'u "Blogusz.pl"Foto: Blogusz.pl

Każdy turysta, który kupi odpowiedni bilet, może bez przeszkód wjechać na XXX piętro Pałacu Kultury. Dotarcie na dachy innych wysokościowców nie jest już takie łatwe.

- Zawsze trzeba zaangażować w to kilka osób, które mają odpowiednie klucze i karty. Czasami zdobywanie pozwolenia na wejście trwa miesiącami. To takie trudne, bo dachy wieżowców to nie balkony widokowe. Jest tam mnóstwo sprzętu, anten, obowiązują różnego rodzaju przepisy. Wchodzeniem na dachy zajmuje się de facto garstka ludzi - mówi Aleksandra Łogusz.

Opowiada także o swoich największych osiągnięciach i nagrodach oraz wyjaśnia, jak na zdjęciach wykonanych ze śmigłowca można wyszukiwać litery, cyfry, a nawet całe słowa stworzone przez ulice i budynki.

***

Autorka reportażu: Beata Kwiatkowska

Tytuł reportażu: "Jej wysokość"

Data emisji: 30.12.2015

Godzina emisji: 11.00

Reportaż przygotowany przez Studio Dokumentu i Reportażu Polskiego Radia.

mg/kd

Czytaj także

Fotoplastikon - miejsce z duszą

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 16:44
W zbiorach warszawskiego fotoplastikonu znajduje się ponad 5000 zdjęć, od tych upamiętniających otwarcie Kanału Sueskiego, aż poprzez Warszawę na przełomie wieków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piątkowy wieczór oczami strażników miejskich

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2015 13:00
W piątek w Warszawie wiślane bulwary, parki i skwery zamieniają się w "imprezownie". Jak wygląda przedsmak weekendu z perspektywy funkcjonariuszy straży miejskiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warsaw on air. Niezwykłe zdjęcia miasta z lotu ptaka

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 17:00
- Mój najnowszy projekt, czyli lot helikopterem nad Warszawą to było gigantyczne wyzwanie - wspominał w Czwórce Maciej Margas, fotografii i twórca projektu "Warsaw on air".
rozwiń zwiń