JDabrowsky, JackQuack i wirtualna rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 13:30
Gościem audycji "Terefere Radio" był JackQuack, czyli Jacek Kułakowski - pierwszy youtuber na świecie, który w filmikach na co dzień wykorzystuje okulary do wirtualnej rzeczywistości.
Audio
Poza okularami na rynek mają wejść także zestawy ruchowe, które pozwolą przemierzać świat w grze na własnych nogach i dotykać wirtualnych przedmiotów
Poza okularami na rynek mają wejść także zestawy ruchowe, które pozwolą przemierzać świat w grze na własnych nogach i dotykać wirtualnych przedmiotówFoto: PAP/Michael Nelson

JackQuack to gamer - na swoim kanale gra w gry komputerowe. Wykorzystuje jednak sprzęt, który na razie nie wszedł jeszcze do powszechnego użytku. Dzięki okularom można poczuć się tak, jakby było się wewnątrz gry.

- To naprawdę zupełnie inny świat! Jeśli ktoś gra w wyścigówki i po raz pierwszy zakłada okulary, a do tego ma kierownicę, to są kompletnie inne odczucia. Niektórym kręci się w głowie, inni są bardzo podekscytowani - mówi Jacek Kułakowski.

Gość Czwórki wyjaśnia też, w jaki sposób okulary przeznaczone do gier mogą pomóc w terapii astygmatyzmu i arachnofobii, czyli panicznego lęku przed pająkami.

***

Tytuł audycji: Terefere Radio

Prowadzi: Jan Dąbrowski

Gość: Jacek Kułakowski (youtuber znany jako JackQuack)

Data emisji: 12.10.2015

Godzina emisji: 21.00

mg/kd

Czytaj także

Zgubny wpływ gier - jak chronić dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 19:15
W zachodnich mediach coraz głośniej się mówi, że w grach komputerowych jest za dużo seksu. Jak bronią się ich producenci?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filmy na YouTubie w technologii 360°

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 15:00
Kino 3D nikogo już nie dziwi, ale wkrótce serwis YouTube pójdzie o krok dalej i umożliwi publikowanie filmów nagranych w technologii 360°.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prysznic na Marsie? Wynalazek Polaków to umożliwi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 11:58
Polscy naukowcy wynaleźli "Fog", czyli prysznic, zamknięty w niewielkiej walizce, umożliwiający kąpiel w dwóch szklankach wody. Prysznic prawdopodobnie będzie można brać… na Marsie.
rozwiń zwiń