X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W nie w pełni sprawnym ciele

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 10:52
Książka Marii Reimann jest próbą opisu zmagań z fizycznymi ograniczeniami i zrozumienia różnych znaczeń odmienności nie w pełni sprawnego ciała.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/ Baimieng

Gościem Dominiki Klimek będzie Maria Reimann autorka książki "Nie przywitam się z państwem na ulicy. Szkic o doświadczeniu niepełnosprawności".

Punktem wyjścia są dla autorki jej rozmowy z kobietami urodzonymi z zespołem Turnera, szczególną "kondycją genetyczną" wywołującą różne niejednoznaczne zmiany w budowie i funkcjonowaniu organizmu. Głosy rozmówczyń łączy zaś z własnym doświadczeniem życia z niepełnosprawnością. Skupienie, empatia i subtelne poczucie humoru towarzyszą głęboko humanistycznemu namysłowi nad cierpieniem i strategiami przekraczania ograniczeń. W efekcie otrzymujemy misternie skonstruowaną, złożoną z żywych, nasyconych uczuciami obrazów, poruszającą refleksję nad naszym człowieczeństwem

***

Na audycję "Faktofonia" zapraszamy w niedzielę (1.09) po godz. 16.05. program poprowadzi Dominika Klimek.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie myśl, że jesteś lepszy". Jak działa skandynawskie prawo Jante?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 16:06
Najnowszy reportaż Filipa Springera, autora "Dwunaste: nie myśl, że uciekniesz", zwraca nasze oczy na Skandynawię, a swój początek ma w historii fikcyjnego miasteczka, które rządzi się bardzo konkretnymi prawami. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Między prawdą a fikcją. Czym jest field recording?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 15:36
Nie są reportażem, ale również pokazują rzeczywistość - mowa o field recordingu, czyli nagraniach terenowych. Ich temat zależy tylko i wyłącznie od zainteresowań twórcy.
rozwiń zwiń