Teatr Inaczej o miłości i planach na 2022 rok

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 14:50
Teatr Inaczej tworzą Adrian Luzar i Tosia Kaliciak. Jakie pany na 2022 rok mają laureaci Grand Prix Festiwalu Teatrów Studenckich "Start" 2021?
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/aerogondo2

Teatr Inaczej otrzymał Nagrodę Stowarzyszenia Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych za spektakl Zobaczymy. - Staraliśmy się szukać, interpretować, wynajdować emocje, dostrzec wspólny mianownik. Ostatecznie udało nam się odnaleźć ten sens i możliwe, prowadzące do niego ścieżki. Treść sztuki określilibyśmy jako zagubienie i niepewność, ale niekoniecznie w kontekście negatywnym, raczej z dużą dozą optymizmu i nadziei - opowiadali w Czwórce twórcy spektaklu. W tym roku Adrian Luzar i Tosia Kaliciak szykują się do premiery spektaklu "Jack i Rose". Jaki mają pomysł na sztukę o miłości i  i dlaczego przed każdym występem wspólnie śpiewają piosenkę? O tym w najbliższym "Artystycznym wybiegu".

Bohaterką audycji będzie też Ola Szczepaniak - artystka, graficzka, ilustratorka, studentka ASP, która w serii obrazów odnosi się do lat 50. i 60. Przedstawia na nich głównie architekturę tamtych lat. W pozostałych pracach kieruje się przede wszystkim abstrakcją. Wszystko to, co robi artystka, jest zachowane w przyjemnych dla oka barwach - stonowane kolory powodują, że mamy ochotę patrzeć na obraz godzinami.

***

Na audycję "Artystyczny wybieg" zapraszamy w niedzielę (02.01) po godzinie 15.05. Program poprowadzi Katarzyna Cygler. 

kul

 


Zobacz więcej na temat: Czwórka spektakl grafika

Czytaj także

40 lat w jednym spektaklu. Polsko-słowacka opowieść o dorastaniu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 11:40
W Levicach - gdzieś w centrum Europy - trzej chłopcy: Jan, Gabriel i Peter, spotykają się na zawodach pływackich, by walczyć o względy pięknej Márii. Jest 1 września 1938 roku. Żadne z nich nie przypuszcza, że ten dzień zmieni ich życie na kolejne 30 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok 2021 w teatrze. "Twórcy performują rzeczywistość bez pandemii"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2021 16:40
- W 2021 roku teatr wziął głęboki oddech twórczy, w przerwach, na które pozwalała pandemia. Wtedy jego produktywność wzrastała i na polskich scenach dużo się działo  - ocenia krytyk Dominik Gac. 
rozwiń zwiń