Nieprzeciętni i kuchnia z Nowej Anglii - tak warto zacząć piątek

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 16:28
Poznamy historie najciekawszych klipów grupy Coldplay i spróbujemy lobster rolla. Powiemy też, co wydarzyło się podczas finału plebiscytu Nieprzeciętni 2022.
Statuetka plebiscytu Nieprzeciętni
Statuetka plebiscytu NieprzeciętniFoto: Bartosz Bajerski/PR

W muzycznym, cotygodniowym cyklu "Dobrze nakręcony" poznajemy historie powstawania klipów, które zmieniły oblicze muzyki, albo po prostu - są wyjątkowe. Tym razem - najciekawsze klipy zespołu Coldplay. Dzień po Dniu Ojca powiemy m.in. o teledysku "Daddy", ale też sprawdzimy, w którym teledysku po raz pierwszy pojawiły się słynne opaski, które rozświetlą Stadion Narodowy podczas zbliżającego się koncertu grupy. 

W drugiej części programu zajrzymy na talerze i w tym tygodniu powiemy, jak smakuje lobster roll, czyli legendarna bułka z homarem. To danie pochodzące z Nowej Anglii. Wykonany jest z mięsa homara podanego na grillowanej bułce w stylu hot-doga. Nadzienie może również zawierać masło, sok z cytryny, sól, pieprz czarny, z wariantami wytwarzanymi w niektórych częściach Nowej Anglii zastępujących masło majonezem.

W programie zaprosimy także na garść wspomnień z poprzedniego wieczoru i podsumowanie gali Nieprzeciętni 2022.

ZOBACZ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2022

Po godz. 8.15 tematem audycji będzie 6. edycja wydarzenia Nowa Huta Masters - konkurs, w którym tancerze break dance zmierzą się ze sobą w kategoriach: kids i dorośli, a także m.in. warsztaty. W trakcie turnieju na scenie zaprezentuje się Dawid Dec Bboy Deco ze swoim zespołem Szpilersi. 

Rusza także kampania "Zachwyć się OCh!", o której powiemy po godz. 8.30. "Będziemy w niej mówić o pięknie przyrody, która nas otacza i korzyściach, jakie przynosi ona ludziom. Co więcej, zachęcamy do doświadczania jej wszystkimi zmysłami" - zapowiadają organizatorzy przedsięwzięcia.

***

Na audycję Najlepszy dzień tygodnia zapraszamy w piątek (24.06) po godz. 6.00. Program poprowadzą Małgorzata Jakubowska i Szymon Jaworski.

kd 

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby zabawa

Czytaj także

Krakowski Festiwal Górski. "Wszystkie zajawki w jednym miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 14:50
O imprezie mówi się, że jest górskim podsumowaniem ostatnich 12 miesięcy. W tym roku Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w pierwszy weekend grudnia, pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń