Dominika Barabas i trudne historie na nowej płycie artystki

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 19:00
Przyznaje, że z wydaniem nowego albumu nosiła się kilka lat. Ale nowa płyta już jest i zaczepia tytułem "Psia mać". O krążku opowie jego autorka Dominika Barabas. 
Dominika Barabas
Dominika BarabasFoto: Martyna Wróblewska

Dominika Barabas to autorka tekstów, multiinstrumentalistka i wokalistka, która miłość do sceny i studia nagrań łączy ze świadomością prawa autorskiego, będąc przewodniczącą zarządu Sekcji B – Autorów Utworów Muzyki Rozrywkowej i Tanecznej Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W swoim dorobku ma cztery autorskie albumy: "Cień", "Zbiór porannych bzdur", "Rustykalny Cyrk" oraz "Psia mać". Ostatni z nich ukazał się 29 listopada tego roku, a do jego promowania wybrano utwór "Poleć".

Płyta "Psia Mać" to bezsprzecznie najdojrzalszy album artystki, zarówno pod względem brzmieniowym jak i tekstowym. Spójny, dopieszczony muzycznie w najdrobniejszym szczególe i całkowicie nieprzewidywalny. To podróż o miłości trudnej, przemocowej, z poliamorią w tle. Ta bardzo osobista i szczera do bólu płyta długo oczekiwała na swoją premierę - nie jest łatwo zdecydować się na podzielenie tak ciężką treścią, dotykającą tematów drażliwych, co fenomenalnie obrazuje szata graficzna stworzona przez Bertę Cebrat. W nagraniach uczestniczyli znakomici muzycy, m.in.: Adam Lemańczyk, Wojciech Famielec, Tomasz Boruch, Paweł Harańczyk, Jan Czaja czy Tomasz Kaczmarek. Za produkcję muzyczną odpowiedzialni są Dominika Barabas i Szymon Orchowski.

Dominika Barabas odwiedzi Czwórkę po godz. 19.00, w pierwszej części "Będzie głośno!" zaprezentujemy wyniki listopadowego notowania listy przebojów. Lista zamieszczona jest na stronie internetowej Czwórki. Słuchacze mogą oddawać głosy na zespół, który przypadnie im do gustu, a przede wszystkim codziennie mają dostęp do playlisty z młodymi artystami. Utwory te są emitowane podczas audycji, co jest niezwykłe biorąc pod uwagę fakt, jak trudno jest młodym muzykom przebić się w rozgłośniach radiowych ze swoją twórczością.   

***

Na audycję "Będzie głośno!" - w piątek (02.12), o godz. 18.05 - zaprasza Damian Sikorski.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa
Czytaj także

Marta Zalewska: mam tyle pomysłów, że mogłabym nagrywać płytę co miesiąc

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2022 11:00
Cztery lata temu Marta Zalewska zwyciężyła w konkursie Czwórki i wydała debiutancką płytę. Dziś na koncie ma dwa krążki, występy na wielu festiwalowych scenach, a w planach kolejny album. - Gdyby było to możliwe, mogłabym nagrywać nawet 10 płyt rocznie - śmieje się artystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zagi: "Oko za oko" to historia, przez którą nie mogłam spać

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2022 15:00
W każdy czwartek w "Muzycznym lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki i zdradzamy, jak powstawały Wasze ulubione utwory. Tym razem o piosence "Oko za oko" opowiada Zagi.
rozwiń zwiń